Fakulta textilní KDE Fakulta tetilní KHT Fakulta textilní KMI Fakulta textilní KNT Fakulta textilní KOD Fakulta textilní KTT

R. S. Vignesh Balaji, M.Tech. | Ft.Tul.cz

Jméno:
R. S. Vignesh Balaji
Pracoviště: KMI, budova B, 2. patro
E-mail: vignesh.balaji.ramanisanthi.subramanian@tul.cz
Pozice: Ph.D. student
Školitel: doc. Rajesh Mishra, Ph.D.
Web of Science (RID): ResearcherID
Scopus (AIS): Author Identifier SCOPUS
RIV:
Research Gate: Research Gate

Téma disertační práce:

Studie v oblasti kompozitů vyztužených systémem len/uhlík
Kompozity vyztužené lněnými vlákny se převážně používají v "fibre - reinforced plastics" (FRP) průmyslu, kvůli jejich nízké hmotnosti, netoxicitě a srovnatelným mechanickým vlastnostem v porovnání s kompozity vyztuženými skleněnými vlákny. Výztuže z přírodních vláken ve formě jednorozměrného prepregu, pletené strukury, splétané struktury a tkané struktry se stále častěji používají pro přípravu kompozitů, a to díky vysokému stupni anizotropie a tvarovatelnosti. Výzkum je proto směřován do oblasti len/uhlík kompozitů s využitím epoxidové/bio epoxidové pryskyřice pro automobilové aplikace.