Přihlásit

Aktuality | Ft.Tul.cz

 

WWW.KATEDRADESIGNU.CZ

@KATEDRADESIGNU

KATALOG KDE

 

VYHLAŠUJEME 2. KOLO PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ

BAKALÁŘSKÝ STUDIJNÍ PROGRAM - Návrhářství (3 roky, titul Bc.)
Přihlášky do: 31. 7. 2024
Talentová zkouška proběhne: 6. 8. 2024

Více o přijímacím řízení: https://www.ft.tul.cz/uchazeci/prijimaci-rizeni/navrharstvi
Všeobecné informace o studijním programu: https://www.tul.cz/uchazeci/studijni-programy/program/1324_navrharstvi/ 
Přihlášku můžete podat elektronicky zde: https://www.ft.tul.cz/uchazeci/elektronicka-prihlaska-ke-studiu   

MAGISTERSKÝ STUDIJNÍ PROGRAM - Design – textil, oděv, sklo, šperk (2 roky, titul MgA.)
Přihlášky do: 31. 7. 2024
Talentová zkouška proběhne: 6. 8. 2024

Více o přijímacím řízení: https://www.ft.tul.cz/uchazeci/prijimaci-rizeni/design-textil-odev-sklo-sperk
Všeobecné informace o studijním programu: https://www.tul.cz/uchazeci/studijni-programy/program/1519_design-textil-odev-sklo-sperk/ 
Přihlášku můžete podat elektronicky zde: https://www.ft.tul.cz/uchazeci/elektronicka-prihlaska-ke-studiu 

PŘÍRUČKA K TALENTOVÝM ZKOUŠKÁM:

        

 

DIPLOMKY & SEMESTRÁLKY 2023/2024

Katedra designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci Vás srdečně zve na cyklus výstav DIPLOMKY A SEMESTRÁLKY 2023/2024.

V průběhu května a června pro Vás budeme prezentovat hned několik výstav a otevřeme opět naše ateliéry veřejnosti. Na výstavách Vám ukážeme realizace studentských semestrálních projektů, bakalářských a magisterských diplomek. Uměním, designem a užitou technologií se zaplní budova B Fakulty textilní v Liberci, ale také budova N a Galerie N v Jablonci nad Nisou.

A kdo si chce užít design a umění naživo, ať přijde na naše vernisáže, kde bude v rámci výstavy magisterských diplomek i módní přehlídka.

Program:

22. 5. - 31. 5. 2024
Bakalářské diplomky
Vernisáž 21. 5. 2024 od 17:00, Galerie N, Jablonec nad Nisou

8. 6. - 14. 6. 2024
Magisterské diplomky
Vernisáž 6. 6. 2024 od 17:00, Galerie N, Jablonec nad Nisou
7. 6. 2024 bude Galerie N pro veřejnost uzavřena.

12. 6. - 14. 6. 2024, 10:00 - 15:00, ateliéry a kreslírna, budova B, Liberec
Otevřené ateliéry - Textil a oděv
20. 6. - 27. 6. 2024, 13:00-17:00, budova N, Jablonec nad Nisou
Otevřené ateliéry - Sklo a šperk

20. 6. - 27. 6. 2024
Magisterské semestrálky
Vernisáž 19. 6. 2024 od 17:00, Galerie N, Jablonec nad Nisou

 

KATEDRA DESIGNU & MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK FW24

Katedra designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci má opět tu čest účastnit se módní přehlídkou na Mercedes-Benz Prague Fashion Week FW24. Kolekce vybraných studentských prací prezentuje bakalářský studijní program Návrhářství (zaměření Návrhářství skla a šperku a Návrhářství textilu a oděvu) a magisterský studijní program Design – textil, oděv, sklo, šperk.

Pro letošní rok je přehlídka součástí galavečeru MBPFW F/W24: Czech & Slovak Fashion Design Students in Context s podporou hlavních partnerů @dolcevitacz a @mattoni_czsk. Páteční módní galavečer je sestavený podle kurátorského výběru Lenky Šubrtové, šéfredaktorky titulu Dolce Vita, a Jana Králíčka, kreativního ředitele Dolce Vita.

VSTUPENKY V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ ZDE:
https://goout.net/.../mbpfw-f-w24-czech-and-slovak.../ciyw/ 

KDY: 19. dubna 2024 od 20:30
LOKACE: Česká obec sokolská - Tyršův dům, Újezd 40, Praha 1 - Malá Strana.

 V tomto roce se studenti naší školy zaměřili na inovativní transformaci siluet oděvů v souladu s proporcí lidského těla, využití nových technologií pletení v oděvním designu a aplikaci principů ZERO WASTE designu s důrazem na udržitelnost. Hlavní inspirací pro tyto projekty byla práce třech talentovaných studentů: Anežky Kotkové, Anežky Kabelkové a Štěpána Dittrta.

Veřejnosti představíme oděvní kolekci vzniklou v tandemu studentek Ley Hartmannové a Lady Mačkové na liberecké téma: Textilana. Inspirací pro ně byla nejen vrcholná éra zobrazující půvab a luxus Textilany, ale také aktuální stav absolutní destrukce firmy i všech objektů budov.

Kristina Jantoščiaková představí oděvní kolekci, která reflektuje kreativitu a zručnost nalezenou v obydlích bezdomovců. Autorské pleteniny byly zrealizovány v univerzitních dílnách. V oblasti

Návrhářství textilu a oděvu vznikaly práce pod vedením doc. Svatoslava Krotkého akad.mal., Mgr.art. Zuzany Veselé, MgA. Miroslavy Focke a Bc. Ondřeje Ludína, a to za podpory všech členů Katedry designu.

Tato prezentace nezůstane jen u oděvů – vybrané modely budou doplněny o originální šperky od studentů z naší katedry, kteří se specializují na Návrhářství skla a šperku nebo Design šperku. Jmenovitě budeme prezentovat tyto autory: Vendula Štanclová, Michaela Soukupová, Barbora Šolcová, Ondřej Kábele, Klára Hoffmanová a Elisabeth Šulcová.

Těšíme se na setkání s vámi na naší prezentaci, kde se budete moci osobně seznámit s tímto inovativním a inspirativním přístupem k oděvnímu designu a udržitelnosti.

 

VERNISÁŽ VÝSTAVY PALO MACHO - BÝT ZNAMENÁ BÝT JINÝ

Katedra designu Fakulty textilní TUL Vás srdečně zve na výstavu "BÝT ZNAMENÁ BÝT JINÝ", která představuje výběr z tvorby sklářského výtvarníka Pala Macha. Součástí výstavy je prezentace děl Pala Macha a fotografky Jany Hojstričové.

Místo: Galerie N v Jablonci nad Nisou, Jehlářská 14/520
Vernisáž výstavy: úterý 9. 4. 2024 od 17:00
Termín výstavy: 10. 4. 2024 - 15. 5. 2024
Úvodní slovo: prof. PhDr. Peter Michalovič, CSc.
Grafika výstavy: Peter Nosáľ

 

PŘIHLÁŠKY KE STUDIU

Více informací k přihláškám:

BAKALÁŘSKÝ STUDIJNÍ PROGRAM - NÁVRHÁŘSTVÍ
Podání přihlášek do 29. 2. 2024

NAVAZUJÍCÍ MAGISTERSKÝ PROGRAM - DESIGN - TEXTIL, ODĚV, SKLO, ŠPERK
Podání přihlášek do: 31. 3. 2024
Termín talentové zkoušky: 23. 4. 2024

      

 

SALON TEXTILNÍHO UMĚNÍ 

Katedra designu (KDE) Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci Vás srdečně zve na vernisáž výstavy Salon textilního umění do Galerie N.

Vernisáž výstavy: úterý 27. 2. 2024 v 17:00
Termín výstavy: 28. 2. 2024 - 28. 3. 2024
Místo konání: Galerie N - Jehlářská 14/520, Jablonec nad Nisou
Otevírací doba Galerie N: po - pá, 13:00 - 17:00, vstup volný

Výstava Salon textilního umění představuje výběr tvorby členů Sdružení textilních výtvarníků:
J. Handzelové, J. Hartlové, L. Kaprasové, S. Losové, M. Jarkovské, M. Mikušové, B. Pýchové, G. Pustkové, J. Těšínské, M. Tomášové, M. Vaňkové-Kuchynkové, R. Vodákové-Šrotové, V. Vodáka, M. Zemanové a hosta S. Krotkého.

Členy sdružení spojuje úcta k veškerým textilním technikám, předtkalcovským, tkalcovským, krajkám, výšivkám, aplikacím, tisku, malbě na textil i netkanému textilu. Výstava představí malou část současné autorské tvorby textilního umění.

Celé 20. stol. bylo velice příznivé pro rozvoj českého a světového textilního umění. Důkazem jsou četná ocenění členů STV na světových výstavách a soutěžích. Autorská díla členů sdružení se nacházejí ve sbírkách muzeí a galerií po celém světě. Textilní tvorba vystavujících představuje dokonalé řemeslné zpracování materiálů a děl, ke kterému byli vedeni svými pedagogy a je to i důvod jejich spojení ve STV.

Úvodní slovo: ak. mal. Ludmila Kaprasová

 

SEMESTRÁLKY MAGISTŘI

Katedra designu (KDE) Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci Vás srdečně zve na SEMESTRÁLKY 2024, výstavu semestrálních prací studentů magisterského studijního programu Design - textil, oděv, sklo, šperk.

Místo konání: Galerie N v Jablonci nad Nisou, Jehlářská 14/520
Vernisáž výstavy: úterý 23. 1. 2024 v 17:00
Termín výstavy: 24. 1. 2024 - 16. 2. 2024

Pod výtvarným vedením pedagogů Katedry designu doc. ak. mal. Svatoslava Krotkého, doc. M.A. Ludmily Šikolové, MgA. Martina Hlubučka, Mgr.art. Zuzany Veselé a za podpory všech členů katedry studenti vytvořili pestrou škálu projektů, které předvádějí jejich talent a inovace.

 ATELIÉR TEXTILU

V Ateliéru textilu se studenti pustili do volných úkolů, využívajících textilní materiály k tvorbě uměleckých artefaktů a prostorových kompozic. Práce v tomto ateliéru demonstrují všestrannost a tvůrčí potenciál textilních materiálů nad rámec běžných aplikací. Studenti se ponořili do experimentálních technik, mísili tradiční řemeslo se současnými přístupy, aby posunuli textilní médium do nových dimenzí. 

ATELIÉR ODĚVU 

Základem semestrálních projektů studentů Ateliéru oděvu je pečlivé zaměření na hledání inovativních řešení a tvarosloví siluet oděvů, které reagují na tvary a reflektují proporce lidského těla. Studenti využívají tradiční řemeslné zpracování v důmyslném moderním pojetí designu a výroby oděvů.  V mnohých projektech se odráží vlastní osobní téma, které studenty aktuálně zajímá. Zkoumají témata udržitelnosti a principy bezodpadového designu.

ATELIÉR SKLA

Pro Ateliér skla se studenti ponořili do tvorby vlastních uměleckých projektů a posouvali hranice abstraktního umění realizací skleněných plastik. S neomezenou kreativitou se studenti pustili do neprobádaných území a využívají poddajnost a průsvitnost skla, aby uvedli své vize do života. Realizace ukazují schopnost studentů posouvat hranice tvůrčí invence a zároveň vzdávat hold bohaté tradici sklářského řemesla. V konečném důsledku je Ateliér skla důkazem nadčasové přitažlivosti skla jako média uměleckého objevování a bezmezné kreativity.

ATELIÉR ŠPERKU

Na výstavě za Ateliér šperku studenti prezentují unikátní umělecké projekty, které předvádějí skrze nekonvenční přístupy k autorskému šperku. Návštěvníci výstavy uvidí odvážné experimenty studentů s formou i funkcí, rozmanitost použitých materiálů, zkoumání netradičních forem a začleňování inovativních technik.

 

OTEVŘENÉ ATELIÉRY

Katedra designu (KDE) Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci Vás srdečně zve na OTEVŘENÉ ATELIÉRY - krátkodobou výstavu semestrálních prací bakalářského studijního programu Návrhářství a to zaměření Návrhářství textilu a oděvu (Liberec) a zaměření Návrhářství skla a šperku (Jablonec nad Nisou).

Místo konání expozic: ateliéry a kreslírna v budově B v Liberci, Čížkova 1034/3 a budova N v Jablonci nad Nisou, Jehlářská 14/520.

Termín výstavy v budově B v Liberci (textil a oděv): 17. 1. 2024 - 19. 1 .2024
Otevírací doba: 10:00 - 15:00

Termín výstavy v budově N v Jablonci nad Nisou (sklo a šperk): 18. 1. - 19. 1. a 22. 1. - 23. 1. 2024
Otevírací doba: 13:00 - 17:00

Pod výtvarným vedením pedagogů Katedry designu a za podpory všech členů katedry studenti vytvořili pestrou škálu projektů, které předvádějí jejich talent a inovace. Otevřené ateliéry tak umožní nadšencům umění i veřejnosti být svědky vyvrcholení tvůrčího snažení studentů naší katedry. Na obou budovách budou zpřístupněny ateliéry a kreslírny pouze ve vyhrazené časy nebo po předchozí domluvě s dozorem výstavy.

 

VÝSTAVA MARTA NYMSOVÁ - ČERNORYBÍZOVÁ

Katedra designu (KDE) Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci  Vás srdečně zve na výstavu výtvarnice a designérky Marty Nymsové - Černorybízová.

Vernisáž: pondělí 11. prosince 2023 od 17:00 v Galerii N v Jablonci nad Nisou.
Výstava: od 12. prosince 2023 do 19. ledna 2024.

Výstava Marty Nymsové (1948–2022) v jablonecké Galerii N představuje průřez tvorbou výtvarnice a designérky pocházející z Blanska, ale žijící převážnou část svého života v Praze a na sklonku života v Liberci. Výstava skládá fragmenty pozůstalosti autorky a nastiňuje především prostřednictvím návrhů na papíře, realizací v podobě tisků na textil, koberců, textilních vzorků i obrazů a drobných kreseb její produktivitu a výtvarné směřování.

Marta Nymsová byla svým přístupem k tvorbě bytostnou „textilačkou“. Textilní materiál provázel její život od raných let, kdy studovala pod vedením Bohdana Mrázka tkalcovskou designaturu a výtvarné zpracování oděvu na SPŠ textilní v Brně. Několik let pracovala jako textilní návrhářka v n. p. Tiba ve Dvoře Králové nad Labem, později také jako návrhářka v ÚBOK Praha v oddělení vývoje tisku. Před rokem 1990 se účastnila výstav a přehlídek na legendární pražské Bertramce. V roce 1997 navázala spolupráci s oděvní návrhářkou Helenou Fejkovou, pro kterou vytvořila autorské tisky na len, realizované na celé kolekci oděvů. Podle návrhu Marty Nymsové potiskovala pro Helenu Fejkovou kožešiny také KARA Trutnov. Od roku 1998 se Marta Nymsová věnovala volné výtvarné činnosti, vytvářela dezény pro desítky českých i zahraničních firem, získala několik ocenění v soutěžích o nejlepší návrh textilního vzoru.

Tvorba Marty Nymsové se odehrává v několika polohách a vrstvách. Abstrakce versus zachycení reality, tvary a znaky versus květiny a zvířecí motivy, návrhy na textil versus malba. Výstava představuje práci Marty Nymsové v oblasti textilního návrhářství, ale také její volnou tvorbu – obrazy malované na batist, karton či plátno. Tyto „dva světy“ na sebe většinou navazují a odhalují jasné spojující linie, jako jsou plošné řešení celku, specifická práce s barvou a rastrem či sjednocující náměty, občas se ale rozcházejí jako nazlobené sestry, které však stále zůstávají příbuznými. Realizace v oblasti produktového designu jsou fragmentární, jelikož většina návrhů byla vyrobena v českých i zahraničních firmách a finální produkty se buď nedochovaly, nebo nebyly dosud dohledány. Výstava v této oblasti představuje počátek pátrání po dalších, hlubších informacích o produktech a kooperacích Marty Nymsové, která se jimi za svého života nechlubila a dnes už nám je bohužel neposkytne.

Finanční zajištění, produkce: Jitka Muchová
Kurátor: Adéla Mende
Grafika: Jitka Muchová
Realizace oděvů se sublimačním tiskem: Jitka Muchová
Realizace výstavy: Jitka Muchová, Adéla Mende, příbuzní a přátelé

Děkujeme Severočeskému muzeu v Liberci za zapůjčení sbírkových předmětů.

 

VÝSTAVA MASTER OF CRYSTAL 2023

Katedra designu (KDE) Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci a Preciosa Ornela Vás srdečně zvou na výstavu Master of Crystal 2023.

Výstava: od 22. listopadu 2023 do 7. prosince 2023 v Galerie N.
Vernisáž: úterý 21. listopadu 2023 od 17:00.

Mladá krev oddaná sklu. Studenti využili tradiční perličky k nečekaným výsledkům během soutěže Master of Crystal 2023. Všechna díla finalistů 16. ročníku soutěže Master of Crystal s tématem „Perlička i trochu jinak“ můžete shlédnout v Galerii N, kde budou vystavena se současně probíhající výstavou Fascinace Santinim.

Master of Crystal je prestižní soutěž pro všechny mladé kreativce, studenty i absolventy středních nebo vysokých škol se zaměřením na design a umění. A také pro každého, kdo má chuť ovlivňovat podobu současného českého designu.
 
Zadané téma letošního ročníku soutěže Master of Crystal 2023, Perlička i trochu jinak, umožnilo mladým výtvarníkům nastavit si cestu k netradičním přístupům pro využití českých skleněných perliček s produktovou značkou PRECIOSA Traditional Czech Beads™.
 
Preciosa Ornela jako pořadatel 16. ročníku této soutěže nabídla zájemcům z řad studentů a mladých designérů přístup k unikátnímu sortimentu skleněných perliček s nejširším výběrem barev, tvarů a velikostí.    

Fotografie finálových děl Master of Crystal 2023

 

VÝSTAVA FASCINACE SANTINIM

Místo konání: Galerie N, Jehlářská 14/520, Jablonec nad Nisou
Vernisáž výstavy: ve čtvrtek 2. listopadu 2023, v 17:00
Termín výstavy: 3. listopadu – 7. prosince 2023

Výstavu zahájí přímo autorka projektu a kurátorka výstavy Anna Matoušková a ředitel Západočeského muzea v Plzni Jiří Orna.

Výstava Fascinace Santinim prezentuje autorské šperky a objekty inspirované Janem Blažejem Santinim-Aichelem z tvorby Veroniky Pouzarové, Miroslavy Veselé a studentů ateliéru Kov a šperk Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. Na vernisáži proběhne křest nového katalogu.

Západočeské muzeum v Plzni (dále ZČM) se projektem Fascinace Santinim připojuje k připomínce 300. výročí úmrtí Jana Blažeje Santiniho-Aichela (dále JBS), a to z pozice specifického vztahu Plzně k JBS (v Plzni tkví české kořeny JBS, jeho babička pocházela z Plzně). Výstava otevírá téma tzv. druhého života významných umělců, v daném případě zejména v oblasti autorského šperku. Představí se tak šperky a objekty inspirované JBS, které vznikly jako závěrečné práce dvou absolventek Západočeské univerzity v Plzni, MgA. Veroniky Pouzarové a Mgr. Miroslavy Veselé. Kolekci absolventských šperkařských děl doplní ukázky jejich současné tvorby inspirované Santinim. Na díla absolventek naváže soubor prací současných studentů ateliéru Kov a šperk Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni vedeného MgA. Martinem Vernerem.

Výstava byla poprvé, od května tohoto roku, instalována v refektáři bývalého františkánského kláštera v Plzni, který je sídlem Muzea církevního umění Plzeňské diecéze, pobočky ZČM. Nyní máte možnost shlédnout tuto výjimečnou výstavu i v Jablonci nad Nisou v prostorách univerzitní Galerie N, Technické univerzity v Liberci, kam byla z Plzně převezena ve své kompletní podobě.

Autorka projektu: PhDr. Anna Matoušková
Kurátoři výstavy: PhDr. Anna Matoušková, Mgr. David Csukás

 

TITUL MASTER OF CRYSTAL 2023 VYHRÁLA NAŠE STUDENTKA JOSEFÍNA VÁCHOVÁ!

Titul Master of Crystal 2023 získala Josefína Váchová s dílem Pearl paper!

"V čem je váš návrh jedinečný, co ho odlišuje od ostatních?
Můj návrh ručního papíru s recyklovanými skleněnými perličkami Preciosy Ornely je originálním spojením materiálu pro interiér architektury. Jedná se o objekt prezentující nové spojení materiálů jako je sklo a papír. Materiály spolu vytvářejí zajímavý dialog ve struktuře objektu. Tvoří je průmyslové tvary skleněných perliček a staré metody výroby ručního, japonského papíru. Tvar a barva perliček tak může vyniknout v bělostně transparentní struktuře. V díle prezentuji možnost spojení materiálů pro mnoho využití v interiéru." (zdroj textu a fotografií: www.masterofcrystal.com)

                 

 

ONDŘEJ KÁBELE VYHRÁL STANISLAV LIBENSKY AWARD 2023

Velký úspěch pro naši katedru! Student 2. ročníku Návrhářství skla a šperku Ondřej Kábele získal první cenu mezinárodně respektované soutěže Stanislav Libensky Award 2023 (Cena Stanislava Libenského 2023). Soutěže se účastní studenti a mladí tvůrci z celého světa. 

https://libenskyaward.org/Stanislav-Libensk-Award-2023 

Dílo Ondřeje Kábeleho vzniklo v Japonsku v rámci tří měsíčního studijního pobytu na věhlasném institutu uměleckého skla Toyama Institute of Glass Art. Autor chce vtáhnout diváka do specifické perspektivy vnímání světa za poslechu elektronické hudby, skla a neonových světel.

https://toyamaglass.ac.jp/en/ 

Cena byla předána 5.září 2023 na Pražském hradě. Vítězné dílo a další práce finalistů soutěže je možné shlédnout na výstavě od 6. – 23.září v Tereziánském křídle Starého královského paláce na Pražském hradě.

Jako odměnu za vítězství student získal pobytové stipendium v prestižní mezinárodní sklářské škole Pilchuck glass school v USA.

       

 

DVOJVÝSTAVA ZARAKA A SYMPORA

Místo konání: Galerie N, Jehlářská 14/520, Jablonec nad Nisou
Vernisáž výstavy: 27. září 2023, v 17 hodin
Termín výstavy: 27. září – 27. října 2023

 Dvě výstavy, jedna galerie. Tak zní podtitul dvojvýstavy projektu ZARAKA a výběru z pěti let intermediálních Sympozií SYMPORA v Raspenavě. Co tyto dvě výstavy spojuje? Především přátelství hlavních protagonistů z obou projektů, snaha organizovat a pracovat na něčem ojedinělém a chuť představit poprvé pohromadě výsledky z obou projektů širší veřejnosti v kontextu jedné galerie. 

VÝSTAVA ZARAKA
básník a prozaik Josef Straka / výtvarník a šperkař Martin J. Pouzar
 
Společný výtvarně-literární projekt ZARAKA básníka a prozaika Josefa Straky a výtvarníka a šperkaře Martina J. Pouzara započal u příležitosti výstavy „Konec světa“ v Městské galerii MY v Jablonci nad Nisou v prosinci roku 2012, kde byl text Josefa Straky vyřezán do železného plechu a zezadu podsvícen červeným světlem. Na základě této první spolupráce vznikly pak dvě samostatné a přesto si něčím podobné realizace pro Ukradenou galerii v Děčíně-Podmoklech (2014) a pro Ukradenou galerii v Českém Krumlově (2015). V roce 2017 vznikla další dvě prostorová díla.
 
Projekt je vzájemným „rozhovorem“ mezi výtvarnou stránkou a textem. Vzniká skutečně rozhovorem mezi básníkem a umělcem, tak aby se část výtvarná co nejvíce propojila s částí textovou. Obě složky díla na sebe vzájemně reagují, text vzniká na základě toho, z čeho bude dílo zhotoveno, jakou bude mít podobu a zpětně celkový vzhled reaguje na text. Výsledná realizace vzniká součinností obou autorů.
 
V rámci projektu ZARAKA tvůrci dále pokračují v tomto „dialogu“, použitím dalších materiálů a vždy nového, nikdy nepublikovaného textu, který je napsán jen pro účely konkrétní realizace.

VÝSTAVA SYMPORA
Spolek Multiversum z.s / kurátorka výstavy a pořadatelka sympozií: MgA. Marcela Kindl Steffanová 
 
První pětiletka splněna. Galerie N nabídne přehled pěti ročníků intermediálního sympozia Sympora, které pořádá spolek Multiversum z.s. od roku 2017 v Raspenavě.
  
Výtvarným leitmotivem sympozií byl genius loci místa, ale také individuální témata jednotlivých ročníků jako například světlo, vizuální smog, something new a další. Tato témata se odráží v dílech více jak 40 výtvarníků, kteří tvořili v různých uměleckých oborech. Některá díla jsou těžko přenositelná, protože jsou vytvářena jako site specific art, ta zprostředkujeme divákům digitálním přenosem na obrazovce. Výstava v Galerii N dává nyní možnost vidět díla z jednotlivých ročníků pohromadě a v galerijním kontextu.
  
Na výstavě diváci mimo jiné uvidí:
obrazy Elišky Hamajdové na téma Světlo v krajině, brože vyrobené z hlíny od Kristýny Spanihelové nebo audionahrávku zvuků z určitých míst od Dominika Knapa, sochy od Jakuba Tauše a mnohé další.
  
www.sympora.cz  
www.facebook.com/sympora  
www.instagram.com/sympora_sympozium 

 

 

MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK SS24

Katedra designu FT TUL má opět tu čest účastnit se módní přehlídkou
na Mercedes-Benz Prague Fashion Week SS24.

Kdy: 3. září 2023 od 17 hodin
Kde: Historická Holešovická elektrárna, Partyzánská 1/7, Praha 7

Kolekce vybraných studentských prací prezentuje bakalářský studijní program Návrhářství (zaměření Návrhářství skla a šperku a Návrhářství textilu a oděvu) a nově také magisterský studijní program Design - textil, oděv, sklo, šperk.

Hlavní otázkou a inspirací projektů studentů při navrhování oděvů bylo inovativní pojetí siluety oděvu k proporci lidského těla, implementace nových technologií 3D tisku do oděvního designu, udržitelnost a principy ZERO WASTE designu, práce Anny Střídové, Anny Zvědělíkové a Lei Hartmannové. Široké veřejnosti ukážeme experimentálně zpracované textilní materiály v oděvech z magisterské diplomové práce Nikoly Márové. Z bakalářských oděvních kolekcí jsme vybrali strukturované strojní autorské pleteniny Nikoly Eichnerové a multimediální projekt Veroniky Šiškové Psychedelický rock a 60. léta v liquid light show. Studentka Kateřina Klozová realizovala oděvní kolekci potisky a šperky z kohoutího peří. Tkaniny s potisky realizujeme v univerzitních dílnách. V zaměření Návrhářství textilu a oděvu vznikaly práce pod vedením doc. Svatoslava Krotkého akad.mal., Mgr.art. Zuzany Veselé a Bc. Ondřeje Ludína a za podpory všech členů Katedry designu. Vybrané oděvy budou doplněni o šperky od studentů naší katedry ze zaměření Návrhářství skla a šperku nebo Design šperku. Autorky šperků: Karla Mašková, Nella Meresova, Anna Hornová, Klára Hoffmannová, Daniela Dolejší, Silvie Šrámová, Linh Khanh Phamová, Maja Pacherová, Michaela Soukupová, Vendula Štanclová, Hana Kužniarová, Barbora Šulcová a Olga Kirsanova.

 

VÝSTAVA PRVNÍ MAGISTŘI A BAKALAUREÁTY

Výstava závěrečných prací studentů magisterského studijního programu Design - textil, oděv, sklo, šperk a bakalářského studijního programu Návrhářství Katedry designu FT TUL s módní přehlídkou. Úvodní slovo Oldřich Palata.

Vernisáž s módní přehlídkou: 6. 6. 2023 od 17:00, budova N v Jablonci nad Nisou
Výstava: od 7. 6. 2023 do 16. 6. 2023 v budově N v Jablonci nad Nisou

        

 

 

MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK FW23

Naše katedra se opět zúčastnila módní přehlídky na Mercedes-Benz Prague Fashion Week FW23. Celá akce tentokrát probíhala v Chuchle Areně v Praze.  

Kolekce vybraných studentských prací prezentuje studijní programu Návrhářství - zaměření Návrhářství skla a šperku a Návrhářství textilu a oděvu a nově také magisterského studijního programu Design - textil, oděv, sklo, šperk. 

Široké veřejnosti tentokrát ukážeme experimentálně zpracované oděvní kolekce s autorskými dezény realizovanými technikou sublimačního tisku na téma “ROSTLINY”. Tkaniny s potisky realizujeme v univerzitních dílnách. Také představíme kolekce tvořené dalšími textilními technologiemi, například textilním sítotiskem nebo žakárským pletením. 

            

https://mbpfw.com/galerie/878-technicka-univerzita-v-liberci-fw23 
foto: archiv MBPFW, @arturkoff

 

VÝSTAVA FIBER’SK

Katedra designu (KDE) Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci  
Vás srdečně zve na výstavu FIBER’S SK, která proběhne od 6. dubna do 4. května 2023
v prostorách univerzitní Galerie N v Jablonci nad Nisou.

Srdečně jste zváni na slavnostní zahájení výstavy, které se uskuteční ve středu 5. dubna 2023 od 17 hodin. Úvodní slovo výstavy: doc. Blanka Cepková.

Výstava prezentuje tvorbu osmi  slovenských  textilních výtvarnic  působících na Katedře textilní tvorby VŠVU v Bratislavě. 

Spoločným menovateľom je textilný materiál v jeho rozličných podobách. Z diel ôsmych výtvarníčok vzniká pomerne heterogénny výstavný súbor prezentovaný pod názvom FIBER ‘SK v Galérii N v Jablonci nad Nisou. Výstava odkrýva zaujímavú skladbu individuálnych výtvarných konceptov jednotlivých autoriek a ich rôznorodé spôsoby spracovania materiálu. Predstavujú aktuálnu polohu Fiber Art-u, Soft Art-u, ale aj oživenie tradičných techník a ekologických postupov v spracovaní materiálu, digitálne technológie, prácu s vyradenými textíliami až po dizajnu odevu. Popri konfrontácii s médiom textilu nahliadame aj do ich vzájomnej spolupráce a medzigeneračného dialógu. 

Výstava dáva možnosť spoznať osobnosti, ktoré koncipujú zameranie katedry textilnej tvorby v jej profilových ateliéroch a predmetoch.

Vystavujúci autori: Júlia Sabová, Mária Fulková, Blanka Cepková, Karina Rothensteinová, Ingrid Ondrejičková, Beáta Gerbócová, Barbora Peuch, Zuzana Šebeková.

 

VÝSTAVA ČAS NÁHODY - VÁCLAV ŘEZÁČ

Katedra designu (KDE) Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci  
Vás srdečně zve na výstavu Čas náhody, KTERÁ proběhne od 1. března do 30. března 2023
v prostorách univerzitní Galerie N v Jablonci nad Nisou.

Srdečně jste zváni na slavnostní zahájení výstavy, které se uskuteční v úterý 28. února 2023 od 17 hodin. Úvodní slovo výstavy: Mgr. Oldřich Palata.

 Výstava Čas náhody představuje výběr z tvorby sklářského výtvarníka a pedagoga Václava Řezáče za posledních pět let.

 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 

Přemýšlíš o studiu na naší fakultě?
Chceš vědět, co všechno u nás můžeš studovat a poznat?

Fakulta textilní TUL
Budova B - zahájení
11. února 2023 od 9:30

VÍCE INFO

Těšíme se na tebe!

 

Výstava Znovu spolu

Výstava nazvaná Znovu spolu po několika letech svedla dohromady sklářského výtvarníka a pedagoga Martina Hlubučka a některé jeho bývalé studentky a studenty.

Na výstavě jsou prezentovány jak středoškolské práce vystavujících, které vznikaly pod jeho výtvarným vedením, tak díla pozdější a současná. Koncept výstavy vybízí návštěvníky k tomu, aby zkoumali vzájemnou úlohu učitele-umělce a míru vlivu na profesní kariéru jeho žáků.

Vystavující: Radek Brezar, Alena Ehrenbergerová (roz. Hesounová), Lenka Herbová, Martin Hlubuček, Eva Horáčková (roz. Pavlíková), Filip Jurný-Vojta, Rebeka Krsková, Zuzana Kynčlová, Eliška Lhotská, Jiří Štencl, Marie Vlková (roz. Cvrčková).

Místo konání: Galerie N, Jablonec nad Nisou
Vernisáž výstavy: 6. prosince 2022, v 17 hodin
Termín výstavy: 7. prosince 2022 – prodlouženo do 27. ledna 2023
Úvodní slovo: Mgr. Oldřich Palata
Grafika výstavy: Filip Jurný-Vojta

 

Výstava Otevřeno 

Výstava k 20. výročí Galerie N a Katedry designu FT TUL v Jablonci n. N. Galerie N, Jehlářská 14/520, 46601 Jablonec n. N.

Termín výstavy: 9. listopadu - 2. prosince 2022, vernisáž 8. listopadu 2022 v 17.00.

V roce 2022 si připomíná Fakulta textilní Technické univerzity v Liberci 30. výročí zahájení bakalářského studijního programu Návrhářství. Pod titulkem 30 let DESIGNU na Fakultě textilní se 14. října 2022 uskutečnilo setkání současných i bývalých pracovníků Katedry designu a absolventů studia v prostorách Technické univerzity v Liberci. „Součástí bohaté historie studia designu je i 20. výročí studijní specializace Návrhářství skla a šperku a současně otevření provozu univerzitní Galerie N v prostorách katedry v Jablonci nad Nisou,“ řekla proděkanka pro vědu, výzkum a vnější vztahy Jana Drašarová.

V akademickém roce 2001/2002 rozšířila Fakulta textilní svou působnost do Jablonce nad Nisou, kde vytvořila své profesionálně vybavené detašované pracoviště pro zaměření Návrhářství skla a šperku. Tato specializace navázala na dlouhodobou šperkařskou a sklářskou tradici severočeského regionu. „Význam pracoviště i studijního programu byl v letošním akademickém roce 2022/2023 posílen nově otevřeným magisterským studijním programem Design – textil, oděv, sklo, šperk,“ poznamenala Renata Štorová, vedoucí Katedry designu. Na specializovaném pracovišti v bývalé pomocné budově Městského divadla v Jablonci n. N. získala Katedra designu pro unikátní studium důstojné profesionální tvůrčí prostředí a technologické zázemí sklářských a šperkařských dílen. Rekonstrukce působivé budovy z roku 1911 umožnila vybudovat také reprezentativní výstavní prostor univerzitní Galerie N, který nabízí všestranné využití včetně prezentace prací studentů a pedagogů. Autor rekonstrukce Boris Šonský přestavěl prostor sice radikálně, ale se zachováním mnoha originálních architektonických prvků ve stylu geometrické moderny. Nadčasový interiér galerie je jedinečný svou strohostí a přitom exkluzivitou, která je vhodná pro mnoho typů instalací. Poloha galerie v centru města nabízí laické i odborné veřejnosti nejen pestrost výstavních témat, ale také pořádání společenských akcí, které ji tak začleňují mezi významné kulturní stánky. V programu galerie jsou zařazeny také výstavy pedagogů. Studenti tak mohou bezprostředně porovnávat vlastní postoj s výtvarnými názory a autorskou tvorbou našich i zahraničních výtvarníků. Dokladem dlouhodobé koncepce a kvality galerie je zájem o prezentaci studentské tvorby ze strany dalších vysokých škol s podobným zaměřením.

20 let života Galerie N a Katedry designu TUL v jablonecké budově oslavíme samostatnou výstavou OTEVŘENO, která představí aktuální autorskou tvorbu současných pedagogů. „Vystavovat bude 17 pedagogů, kteří ve vzájemné symbióze představí svou aktuální výtvarnou tvorbu prostřednictvím interiérového a oděvního textilu, skleněných plastik, svítidel, grafik, šperků, stolních objekt, nebo také instalací site-specific,“ sdělila kurátorka výstavy Kateřina Nora Nováková.

Mezi vystavujícími autory uvidíme práce mnoha výtvarníků: Miroslava Focke, Martin Hlubuček, Zuzana Kadlecová, Svatoslav Krotký, Eliška Látalová, Ondřej Ludín, Jakub Neufuss, Aleš Novák, Jana Pimková, Martin J. Pouzar, Václav Řezáč, Denisa Smetanová, Marcela Kindl Steffanová, Jana Válková Střílková, Ludmila Šikolová, Zuzana Veselá a Petra Vlachynská.

 

Výstava Schmuck Wander

Katedra designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci Vás srdečně zve na výstavu mezinárodního putovního projektu Schmuck Wander.

Srdečně jste zváni na slavnostní zahájení výstavy, které se uskuteční ve čtvrtek 6. října 2022 od 17 hodin.

Mezinárodní projekt Schmuck Wander podporuje tvůrčí spolupráci umělců pohybujících se na pomezí originálního šperku a volné plastiky. Záměrem je navázat nové kontakty, posílit komunikaci napříč geografickými či generačními hranicemi a především vytvořit společná umělecká díla. Myšlenka uspořádat tento jedinečný "putovní" šperkařský projekt se zrodila ze zájmu slovenských šperkařů o globální integraci v oblasti uměleckého šperku. Původní projekt začal na Slovensku v roce 2009 a od té doby se uskutečnilo pět ročníků, po nichž následovala řada výstav například v Mnichově, Berlíně, Vídni, Praze a Budapešti. Současná výstava představuje výsledky všech ročníků Schmuck Wander. První dvě vydání byla založena na volné interpretaci a práci se stejným počátečním materiálem, třetí vydání bylo věnováno dílu významného slovenského šperkaře Antona Cepky, čtvrté vzpomínce na slovenskou výtvarnici Betty K. Majerníkovou, a páté vzpomínce na významného českého sochaře a šperkaře Vratislava Karla Nováka, jehož kinetické a světelné objekty, šperky a body-artové projekty obohatily českou výtvarnou scénu konce 20. a počátku 21. století.

Koncepce výstavy: Mária Hriešik Nepšinská, Tereza Vernerová Volná, grafický design: Lucia Pelikantová, fotografie: Peter Ančic, Filip Cepka. Výstavu z veřejných zdrojů podpořili Fond na podporu umění a Fond výtvarných umění.

 

Talentovky 2022 / 2. kolo 

BAKALÁŘSKÉ STUDIJNÍ PROGRAMY 3leté

Návrhářství (Bc.)

specializace: Textilní technologie a vzorování
specializace: Návrhářství textilu a oděvu
specializace: Návrhářství skla a šperku

Termín přihlášek  - do 31. 7. 2022

https://www.ft.tul.cz/uchazeci/prijimaci-rizeni/navrharstvi

Přijímací talentová zkouška - srpen 2022

MAGISTERSKÉ STUDIJNÍ PROGRAMY 2 leté

https://www.ft.tul.cz/uchazeci/prijimaci-rizeni/design-textil-odev-sklo-sperk

 


 

Save the date / Technical univerzity Liberec in the Czech Centre Paris                  9. 9. 2022 od 19 hodin / KDE v Paříži

 Katedra designu (KDE) Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci a České centrum v Paříži Vás srdečně zvou na výstavu s vernisáží a komponovanou módní přehlídkou studentských prací z Katedry designu zařazenou do programu Paris design week 2022.

Výstava potrvá od středy 7. září do neděle 11. září 2022 v prostorách Českého centra v Paříži, kdy probíhá i rezidenční pobyt studentů.

V pátek 9. září 2022 od 19 hodin, v rámci Českého centra a festivalu Paris design week, proběhne vernisáž s módní přehlídkou sestavenou z vybraných kolekcí oděvů a šperků studentů Katedry designu. Široké veřejnosti tak ukážeme autorský textil a oděvy formou site-specific instalace, do textilu oblékneme budovu a její zázemí.

Prezentovaná žakárská tkanina s autorskými dezény studentů na téma „Šelmy“ nebezpečné a půvabné byla realizovaná ve spolupráci s Katedrou technologií a struktur (KTT), finální úpravu tkaniny provedla firma Mileta a.s..

V průběhu studentského rezidenčního pobytu v Českém centru v Paříži vzniknou autorská videa a prezentace ke komponované módní přehlídce reflektující pařížský módní svět. Zveme Vás do příjemného prostředí plného mladé energie.

Těšíme se na Vás v pátek 9. září 2022 v 19 hodin na dvoře Českého centra.

 Výstava bude prezentovat tyto mladé návrháře: Ivana Gurášová / Štěpán Folget / Leona Špačková / Kateřina Švecová / Anna Střídová / Nikola Márová / Radek Dunovský / Alžběta Hudeková

 

BAKALAUREÁTY 2022

VIDEO Z VÝSTAVY BAKALAUREÁTY

Katedra designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci Vás srdečně zve na výstavu závěrečných bakalářských studentských prací studijního programu Návrhářství - zaměření Návrhářství skla a šperku a Návrhářství textilu a oděvu BAKALAUREÁTY 2022.

Těšíme se na Vás na vernisáži v úterý 14. června 2022 v 17 hodin. Výstava potrvá od 15. června 2022 do 30. června 2022 v prostorách Univerzitní Galerie N v Jablonci nad Nisou.

Výstava bude prezentovat tyto mladé návrháře:
Hübnerová Barbora
Klozová Kateřina
Střídová Anna
Šäfrová Michaela
Tregler Ondřej
Vlčková Laura
Blažková Ema
Magyárová Jana
Marková Denisa
Matejová Eliška
Váchová Josefína
Čihák Jan
Stupková Anežka
Svobodová Marie

 

MUZEJNÍ NOC POD JEŠTĚDEM 2022 – 10. června
V pátek 10. června 2022 od 18:00 hod, v rámci Muzejní noci pod Ještědem, proběhne módní přehlídka sestavená z vybraných kolekcí oděvů a šperků.
Univerzitní Galerie N Technické univerzity v Liberci Fakulty textilní Katedry designu má tu čest se opět účastnit projektu Muzejní noc pod Ještědem, celorepublikového Festivalu muzejních nocí, jehož organizace se od roku 2005 každoročně ujímá Asociace muzeí a galerií České republiky, z.s. ve spolupráci s Ministerstvem kultury a Národním muzeem.
V 18 hodin zahájíme program prezentací výstavy semestrálních studentských prací bakalářského studijního programu Návrhářství - zaměření Návrhářství skla a šperku, Návrhářství textilu a oděvu a Textilní technologie a vzorování a magisterského studijního programu Design – textil, oděv, sklo, šperk. Výstavu “SEMESTRÁLKY” doplní komentované prohlídky vedené pedagogy Katedry designu. V průběhu večera mezi 19:00 a 22:00 hodinou bude probíhat workshop ve školních dílnách Katedry designu. Široké veřejnosti tak ukážeme budovu a její zázemí, ve které se univerzitní Galerie N nachází. Díky workshopům s pedagogy katedry si návštěvníci budou moci vyzkoušet i zajímavé tvůrčí procesy, které škola studentům nabízí. Zveme Vás do příjemného prostředí plného mladé energie.

SEMESTRÁLKY / SKLO A ŠPERK / LETNÍ SEMESTR

Katedra designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci Vás srdečně zve na výstavu semestrálních studentských prací bakalářského studijního programu Návrhářství - zaměření Návrhářství skla a šperku a navazujícího magisterského studijního programu Design - textil, oděv, sklo, šperk, která proběhne v Galerii N v Jablonci nad Nisou. Studijní program Návrhářství - zaměření Návrhářství textilu a oděvu se bude prezentovat výstavou na budově B v Liberci, ateliérech a kreslírně.
Výstava letních Semestrálek bude zahájena vernisáží s módní přehlídkou v úterý 31.května 2022 od 17 hod v Galerii N.
Výstava v Galerii N potrvá od úterý 31. května do pátku 10. června 2022, těšíme se na Vás denně od 13-17 hod. Druhá část výstavy v Liberci v budově B bude přístupná pouze ve čtvrtek 2. 6. 2022 od 9-15 hod. V pátek 10. června proběhne v Galerii N Muzejní noc pod Ještědem od 18-24 hod..

Práce studentů vznikaly pod výtvarným vedením pedagogů Katedry designu doc. Svatoslava Krotkého, akad.mal., doc. M.A. Ludmily Šikolové, Mgr. Jany Válkové Střílkové, MgA. Václava Řezáče, MgA. Martina Hlubučka, Mgr.art. Zuzany Veselé, Mg.A. Miroslavy Focke a Bc. Ondřeje Ludína  a za podpory všech členů Katedry designu.

Studenti v zaměření Návrhářství skla a šperku zpracovávali tato témata:
1. ročník - “Geometrie v architektuře”- skleněný reliéf a šperk
2. ročník - “Pohyb těla”- řetězy, “Barva má svůj tvar”- volná skleněná plastika, “Stín
v architektuře”- brože a volná skleněná plastika
3. ročník - “Krajina těla”- šperk a volná skleněná

Studenti v zaměření Návrhářství textilu a oděvu zpracovávali tato témata:
1. ročník - „Pohyb - klid“ anatomie tvarů
2. ročník - „Šelmy“ nebezpečné a půvabné - Semestrální oděvní práce vznikly s podporou Katedry technologií a struktur (KTT) a firmou Mileta a.s.

 Studenti magisterského studijního programu Design - textil, oděv, sklo, šperk zpracovávali pro své semestrální práce volná témata.

SVATOSLAV KROTKÝ
Textilní design na Technická univerzita v Liberci žije! I o tom vás přesvědčíme na květnové PechaKucha Night v Kino Varšava.
Mikrofonu se chopí doc. Svatoslav Krotký, pedagog Fakulta textilní Technické univerzity v Liberci. Ve formátu 20x20 vám představí svou pestrou tvorbu od tapisérií přes prostorové kompozice, samostatné textilní objekty až po originální instalace... a možná dojde i #nanotechnologie v umění.
Textil je zpět a my vás o tom 17. května od 20:00 v kině Varšava rádi přesvědčíme!
Vstupenky zde

 

SVATOSLAV KROTKÝ - „OBRAZY…A“                                                                                                    Katedra designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci Vás srdečně zve
na výstavu SVATOSLAV KRTKÝ - „OBRAZY…A“

Výstava s názvem „OBRAZY…A“ Svatoslava Krotkého, pedagoga Katedry designu Fakulty textilní TUL, představuje práce malované v posledních dvou letech na převážně netradičních textilních materiálech. Jejich tématem jsou vzpomínky na moře, přírodu….a je doplněna o artefakty, které nebyly nikdy vystaveny.

Výstava v Galerii „N“ potrvá od 26.4 do 24.5.                                                                                        Vernisáž se koná 25.4 od 17 hod s úvodním slovem Mgr. Oldřicha Palaty.

                                           

STUDENTI ZÁŘILI NA MÓDNÍ PŘEHLÍDCE MBPFW více o přehlídce ZDE

MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK FW22

Katedra designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci má opět tu čest účastnit se módní přehlídkou na Mercedes-Benz Prague Fashion Week 2022. Kolekce vybraných studentských prací prezentuje studijní program Návrhářství - zaměření Návrhářství skla a šperku a Návrhářství textilu a oděvu. 

Přehlídka se koná 10.4. 2022 od 15:00 hodin, Holešovická tržnice - hala 13
(Bubenské nábř.306/13, Praha 7 - Holešovice)
Módní přehlídka je sestavena ze semestrálních prací studentů 2. a 3. ročníku Katedry designu. Vybrané modely jsou artefakty z textilní tvorby a oděvů, které reflektují subjektivní vyjádření stanoveného tématu. Vše je doplněno studentskými šperky z různých materiálů.

Práce studentů vznikaly pod výtvarným vedením v zaměření Návrhářství skla a šperku u doc. M.A. Ludmily Šikolové, MgA. Marcely Kindl Steffanové, Mgr. Jany Válkové Střílkové.V zaměření Návrhářství textilu a oděvu vznikaly práce pod vedením doc. Svatoslava Krotkého akad.mal., Mgr.art. Zuzany Veselé, MgA. Miroslavy Focke, Bc. Ondřeje Ludína a za podpory všech členů katedry designu.

Studenti - oděv: Anežka Kotková (Teshima), Anežka Kotková (Derma), Anna Střídová (Farum Midtpunk), Anna Střídová (Síla barev ve struktuře), Markéta Kožená (Skin), Ivana Gurášová (Oči),  Diana Tudosiciuc (Mýval)
Studenti - šperk: Denisa Marková, Natálie Kubíková, Eliška Zieglerová, Ekaterina Belykh, Linh Khanh Phamová, Veronika Johana Vedralová

   

 

TALENTOVKY NA KATEDŘE DESIGNU

? Chcete se věnovat designu textilu, oděvu či skla a šperku?!
! Přichází čas rozhodnutí !
do 28.2.2022 se můžete přihlásit do bakalářského studijního programu (Bc.) „Návrhářství”
do 31.3.2022 se můžete přihlásit do navazujícího magisterského studijního programu (MgA.)
"Design-textil, oděv, sklo, šperk"
Více informací o přijímacím řízení a talentovaných zkouškách naleznete
na http://www.ft.tul.cz/uchazeci/prijimaci-rizeni/prijimaci-rizeni a přihlášku zvládnete jednoduše podat na http://www.ft.tul.cz/uchazeci/elektronicka-prihlaska-ke-studiu

Tak na viděnou na talentovkách!

 

ANALOG                                                                                                                                        Katedra designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci Vás srdečně zve
na výstavu ANALOG

Výstava proběhne od 23. 3. do 22. 4. 2022 v prostorách univerzitní
Galerie N v Jablonci nad Nisou. Zahájení výstavy se uskuteční ve středu 23. 3. 2022 v 17 hodin.

Tvůrčí osobnosti české výtvarné scény mnoha žánrů se v roce 1990 poprvé setkaly při odborném vysokoškolském studiu v jednom ročníku Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Již tehdy ovlivnilo jejich budoucí směřování vzdělání ve specializovaných ateliérech. Od konce studií se jejich cesty rozešly různými směry a nyní se znovu setkávají na výstavním projektu Analog, který jejich výtvarná díla - sochy, obrazy, šperky, oděvy, grafiky, instalace, fotografie aj. znovu dává dohromady v nové souvislosti. Zase spolu bude tedy možné v jedinečné konfrontaci i souznění vidět práce 20 výtvarných osobností z jednoho studijního ročníku v jablonecké univerzitní Galerii N od 22. 3. do 22. 4. 2022.

Josef Divín - Zahrada

Katedra designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci Vás srdečně zve na výstavu Josefa Divína - Zahrada. Výstava proběhne od 23. 2. do 17. 3. 2022 

Vernisáž výstavy bude probíhat podle aktuální epidemiologické situace v termínu 23. 2. 2022 od 17 hodin.

Výstava autorského skla a kreseb sklářského výtvarníka a pedagoga Josefa Divína (1982). Charakteristika jeho tvorby spočívá v natavování stříbrných folií na foukané žhavé sklo. Vytváří tak autorsky broušené objekty - nádoby, kterým však ubírá jejich funkčnost. Na jednotlivých tvarech lze vypozorovat vliv a inspiraci přírody a atmosférických jevů v krajině („ Dáme-li se vést přírodou, nemůžeme v ničem pochybit“ Marcus Tullius Cicero). Výstavu skla doplňuje na třicet nejnovějších kreseb krajin (2019-2021). Josef Divín pedagogicky působí na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské ve Valašském Meziříčí, kde je vedoucím oboru Design skla a světelných objektů. Kurátorkou výstavy je PhDr. Sylva Petrová

SEMESTRÁLKY 22

Témata:
„Šelmy“ nebezpečné a půvabné – 2. ročník
„Síla barev ve struktuře“ – 3. ročník

Výstava semestrálních prací studentů 2. a 3. ročníků Katedry designu se zaměřením
Návrhářství textilu a oděvu Fakulty textilní, Technické univerzity v Liberci proběhne                              od 18. 1. do 18. 2. 2022 v prostorách univerzitní Galerie N v Jablonci nad Nisou. Práce studentů vznikaly pod výtvarným vedením pedagogů doc. Svatoslava Krotkého akad.mal. a Mgr.art. Zuzany Veselé, za podpory všech členů Katedry designu.
Vystavené budou artefakty z textilní tvorby a oděvů, ty reflektují subjektivní vyjádření zadaného
tématu jednotlivých studentů. Práce studentů druhého ročníku prezentují ručně tkané tapiserie,
návrhy vzorů na textilní potisky technikou sublimace a to i v realizacích na oděvech. Třeťáci
odprezentují své oděvní kompozice v zadané technice pletení. Budou vystaveny oděvy ručně pletené
a pletené na ručních pletacích strojích, popř na průmyslových žakárských strojích. Dalším, co
uvidíte, budou prostorové textilní instalace a drobné textilní plastiky – textilní miniatury.

Vernisáž výstavy bude probíhat podle aktuální epidemiologické situace v termínu 18. 1. 2022 od 17 hodin.         

Práce studentů 2. a 3. ročníku NÁVRHÁŘSTVÍ SKLA A ŠPERKU budou k shlédnutí pouze v
době vernisáže v kreslírně a ateliérech budovy N v Jablonci n.N.
Třetí ročník pracoval na společné téma KRAJINA TĚLA s odkazem na části těla, která se mohou stát
i krajinou. Studenti vytvořili šperky, doplňky či volné objekty ze skla.
Druhý ročník pro šperk navrhoval ŘETĚZ na téma POHYB TĚLA. Ve skle byla hlavním tématem
BARVA s podtitulem „Může mít barva svůj tvar?“

událost na FB

STILL HUMAN?

Katedra designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci Vás srdečně zve na výstavu STILL HUMAN? 

Exponáty pochází z každoročně pořádané mezinárodní soutěže šperků na festivalu Silver, který od roku 1979 pořádá Galerie umění v Legnici. Soutěž je čistě uměleckého charakteru, upřednostňuje umělcovu myšlenku a vyjádření k danému tématu. Interpretace tématu a umělecká hodnota výpovědi jsou základními kritérii pro kvalifikaci děl na výstavu.
Téma 29. ročníku soutěže znělo: STILL HUMAN? Z 357 prací přihlášených 186 umělci z 35 zemí vybrala porota (Caroline Broadhead, Maria Magdalena Kwiatkiewicz, Georg Dobler, Darijus Gerlikas a Sławomir Fijałkowski) 44 umělců. Vybraná díla jsou prezentována na této výstavě.

Výstava bude zahájena vernisáží v úterý 9. 11. 2021 v 17. 00 a potrvá do pátku 3. 12. 2021. Galerii N, v Jablonci n. N., Jehlářská 14/520.

Těšíme se na hojnou účast na mezinárodní výstavě.

 POZOR, SAHAT! 

Katedra designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci
Vás srdečně zve na výstavu POZOR, SAHAT! Výstava prezentuje tvorbu studentů bakalářského studijního programu NÁVRHÁŘSTVÍ, specializace TEXTILNÍ TECHNOLOGIE A VZOROVÁNÍ.

Textilní tvorba zahrnuje tradiční oděvní a interiérové textilie i textilie uměleckého charakteru. Materiál, technologie, struktura, barevnost, estetika, grafika, výtvarné prvky a kompozice, trendy a další atributy, které jsou výchozí pro návrh textilního vzoru – to vše musí znát návrhář, aby jeho práce byla úspěšná. Od počátečního výtvarného návrhu k vyrobení textilie vede profesionála náročná cesta. Přijďte se podívat, jak po této cestě kráčejí naši studenti.

Výstava potrvá od úterý 12. 10. 2021 do středy 29. 10. 2021 v Galerii N, v Jablonci n. N., Jehlářská 14/520. Výstava bude zahájena vernisáží v úterý 12. 10. 2021 v 17. 00 hod. Úvodní slovo Mgr. Oldřich Palata.

 MODNÍ PŘEHLÍDKA V OBLASTNÍ GALERII LIBEREC

Střední škola Kateřinky a Katedra designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci pořádají Galavečer s módní přehlídku v Oblastní galerii Liberec s hudebním doprovodem Varhana Orchestroviče Bauera
Přehlídka se koná 7.října 2021 od 18 hodin, Masarykova 723/14, 460 01 Liberec.
Vstup na pozvánky.

ZÁZNAM Z MÓDNÍ PŘEHLÍDKY

SKLOLETÍ/ 100 LET SKLÁŘSKÉ ŠKOLY V ŽELEZNÉM BRODĚ

Katedra designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci Vás srdečně zve na výstavu SKLOLETÍ/ 100 let sklářské školy. Výstava potrvá do 1.10.2021. Galerie N bude otevřena tento víkend 18. – 19. 9. 2021 s akcí Skleněné městečko od 10.00 do 17.00.

 KATEDRA DESIGNU A MERCEDES - BENZ PRAGUE FASHION WEEK

Katedra designu má opět tu čest, účastnit se módní přehlídkou na Mercedes-Benz Prague Fashion Week.
Přehlídka se koná v pondělí 6.září 2021 od 17:00 hodin,
Hala 13, areál Holešovické tržnice, Bubenské nábř. 306/13, Praha 7.

Kolekce pro módní přehlídku je sestavena ze semestrálních a bakalářských prací studentů 2. a 3. ročníku Katedry designu studijního programu Návrhářství - zaměření Návrhářství skla a šperku a Návrhářství textilu a oděvu. Vybrané oděvy jsou artefakty z textilní a oděvní tvorby, které reflektují subjektivní vyjádření vybraného tématu. Vše je doplněno studentskými šperky z různých materiálů.
Seznam studentů jejichž oděvy a šperky uvidíte na módní přehlídce:
Oděv: Václav Černý, Veronika Šišková, Jana Kroulíková, Barbora Hübnerová, Anna Střídová, Vendula Menšíková, Michaela Šäfrová, Laura Vlčková a Jan Syrovátka
Šperk: Denisa Marková, Markéta Zemanová, Marie Svobodová, Veronika Johana Vedralová, Jana Městecká a Klára Laušmanová

MUZEJNÍ NOC POD JEŠTĚDEM

Galerie N Technické univerzity v Liberci Fakulty textilní Katedry designu má tu čest
se poprvé účastnit projektu Muzejní noc pod Ještědem, celorepublikového Festivalu
muzejních nocí, jehož organizace se od roku 2005 každoročně ujímá Asociace muzeí a
galerií České republiky, z. s. ve spolupráci s Ministerstvem kultury a Národním
muzeem.


V 18 hodin zahájíme program otevřením výstavy závěrečných studentských prací
studijního programu Návrhářství - zaměření Návrhářství skla a šperku a Návrhářství
textilu a oděvu BAKALAUREÁTY 2021 s módní přehlídkou vybraných kolekcí oděvů
a šperků.
Výstavu Bakalaureáty doplní komentované prohlídky vedené pedagogy Katedry
designu. V průběhu večera mezi 19:00 a 22:00 hodinou bude probíhat workshop ve školních
dílnách Katedry designu. Široké veřejnosti tak ukážeme budovu a její zázemí, ve
které se Galerie N nachází. Díky workshopu s pedagogy katedry si návštěvníci
budou moci vyzkoušet i zajímavý tvůrčí proces, který škola studentům nabízí. Zveme
Vás do příjemného prostředí plného mladé energie.
Galerie N je univerzitním výstavním prostorem Katedry designu Fakulty textilní na
Technické univerzitě v Liberci. Programem galerie je prezentace studentů, pedagogů
Katedry designu a dalších vysokých škol a výtvarníků z mnoha uměleckých oblastí.
Věříme, že Galerie N má potenciál prohloubit dialog mezi studenty a profesionálními
výtvarníky a také navázat kontakt s prostředím města Jablonce i mimo uzavřený svět
univerzitního kampusu.

BAKALAUREÁTY 21

článek a fotografie z výstavy

Katedra designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci Vás srdečně zve na výstavu závěrečných studentských prací studijního programu Návrhářství - zaměření Návrhářství skla a šperku a Návrhářství textilu a oděvu BAKALAUREÁTY 2021.

Těšíme se na Vás na vernisáži ve středu 16. června 2021 v 17 hodin. Výstava potrvá od 16. června 2021 do 26. června 2021 v prostorách Galerie N v Jablonci nad Nisou (podle epidemiologické situace).

V pátek 25. června 2021 od 18:00 hod, v rámci Muzejní noci pod Ještědem, proběhne módní přehlídka sestavená z vybraných kolekcí oděvů a šperků.

Více na události FB a stránkách Galerie N

Výstava bude prezentovat tyto mladé návrháře:
Bagdasarian Diana
Černý Václav
Hošták Jakub
Chekirova Salima
Jurásková Kateřina
Kroulíková Jana
Marošová Zuzana
Menšíková Vendula
Nemergutová Nikola
Nevrlá Magdalena
Nováková Iveta
Syrovátka Jan
Švecová Kateřina
Švorcová Amálie
Vlčková Veronika

SEMESTRÁLKY

Katedra designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci Vás srdečně zve na výstavu semestrálních studentských prací studijního programu Návrhářství - zaměření Návrhářství skla a šperku a Návrhářství textilu a oděvu, která proběhne v ateliérech a kreslírně na budově N v Jablonci nad Nisou a budově B v Liberci.                                                                                                      Výstava potrvá od středy 9. do pátku 11. června 2021, těšíme se na Vás denně od 10-16 hod. Výstava v budově N v Jablonci nad Nisou bude přístupná po osobní telefonické dohodě na čísle 731 526 303.

Krátká pozvánka na výstavu od studentů.

Článek a fotografie z výstavy

Studenti v zaměření Návrhářství textilu a oděvu zpracovávali tato témata:
1. ročník - Pohyb – klid - anatomie tvarů
2. ročník - Architektura - objekt - dekor
3. ročník - Volné téma

Studenti v zaměření Návrhářství skla a šperku zpracovávali tato témata:
1. ročník - Geometrie
2. ročník - Barva, účast na soutěži Master of Crystal 2021
3. ročník - Volné téma

Více na události FB a stránkách Galerie N

 

 MULTIVERSUM

Katedra designu v Liberci Vás srdečně zve na online audiovizuální projekt spolku Multiversum pod názvem We will sea. Více na události FB nebo stránkách Galerie N.

ODKAZ NA VIDEO Z GALERIE N - WE WILL SEA

 

 

Katedra designu v Liberci Vás srdečně zve na online přehlídku studentských prací.              Odkaz na přehlídku najdete ZDE

Fotografie z přehlídky ZDE

Záznam z přehlídky ZDE

Článek o přehlídce ZDE

 

 

Semestrálky - výstava prací studentů skla a šperku.

Mrkněte na video z výstavy v Galerii N.

https://www.youtube.com/watch?v=Njh7xMQTsLY

Katedra designu v Liberci Vás srdečně zve na online výstavu semestrálních prací studentů se zaměřením Návrhářství skla a šperku z FT, TUL proběhne od 23. 2. do 19. 3. 2021 v prostorách univerzitní Galerie N v Jablonci nad Nisou. Práce studentů 2. a 3. ročníků vznikaly pod výtvarným vedením doc. M.A. Ludmily Šikolové, ak. sochaře Oldřicha Plívy, Mgr. Jany Válkové Střílkové, MgA. Václava Řezáče a za podpory všech členů katedry designu. ( Odkaz na online vernisáž vložíme na FB: Katedra designu FT TUL)                       

Zahájení výstavy 23. 2. v 17.00 bude probíhat on-line. Otevření galerie pro veřejnost bude podléhat aktuální epidemiologické situaci. Pokud to nařízení vlády umožní rádi bychom v závěru
výstavy uspořádali veřejnou dernisáž 16.3. v 17.00.   

                                                                                                                     

Semestrálky - výstava prací studentů 2. a 3. ročníku.

Katedra designu v Liberci Vás srdečně zve na online výstavu Semestrálky. Vystavovat bude 2. a 3. ročník návrhářství oděvu a textilu. Výstava bude zahájena online vernisáží v Galerii N v Jablonci nad Nisou v úterý 19. ledna 2021 v 17 hodin. ( Odkaz na online vernisáž vložíme na FB: Katedra designu FT TUL)                                                                                                                                       Dernisáž výstavy bude probíhat v úterý 16.2.2021.                                                                                       Výstava potrvá do pátku 19. února 2021.

                     

1.KOLO PŘIJÍMAČEK! DEADLINE 28.2.2021!!!! 

Stále nevíš, kde chceš studovat? Přihlaš se k nám do Liberce na bakalářský program Návrhářství. Nezapomeň si co nejdřív podat přihlášku zde. 

Více informací o katedře a přijímačkách zde

POZOR ZMĚNA PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ !!!!!!!! O ZMĚNÁCH INFO zde.                                            

                                                                                                                                                          

Vernisáž výstavy Figura v pohybu výtvarnice Zuzany Kadlecové v Galerii N.  22. září 2020

             

FIGURA V POHYBU - ZUZANA KADLECOVÁ

Dynamiku a pohyb figury - alternativy mapující jedinečnost lidské existence, představuje ve své tvorbě malířka Zuzana Kadlecová.

Vernisáž 22. 9. 2020 od 17 hodin v Galerii N. 

 

 

BAKALAUREÁTY 2020

Tradiční výstava závěrečných studentských prací BAKALAUREÁTY se tentokrát, vzhledem k aktuální situaci, přesouvá na termín září 2020. Prezentovány budou práce vytvořené ve specializovaných ateliérech textilu, oděvního návrhářství, šperku a skla.

Výstava bude prezentovat tyto mladé výtvarníky:
Bedřiška Burešová - Akt inspirovaný ženou současnosti
Adéla Rollerová - Oděvy s prvky autorské tkaniny
Tereza Koukalová - Vzorování textilu pomocí přírodních materiálů v oděvní kolekci
Kateřina Režná - Malý svět - oděvní kolekce
Nikola Rendlová – Čtvero ročních období na cestách - Tapiserie
Aneta Křepelová - Udržitelné designové techniky v oděvu
Anastasiia Makarska - Věčná ženskost
Kateřina Novotná - Duševní krize současnosti
Paula Migašová - De formity - šperky a objekty inspirované anomáliemi kostry lidského těla
Hana Prechtlová - Inspirace medúzou - skleněné objekty
Nikola Márová - Narušení minimalismu
Hana Váchalová - Silikon - Alternativa pro šperk

 

IN VINO VERITAS

 

Den evropského dědictví 2020

Národní téma: Památky a vzdělávání
Termín: sobota 12. září v Jablonci nad Nisou, v ČR od 2. do 20. září 2020

Dny evropského dědictví otevřou i tento rok jablonecké památky. Navštívit je můžete v sobotu 12. září, a to zcela zdarma. Nahlédnete do míst, která jsou běžně nepřístupná, dozvíte se zajímavosti z historie města, svezete se retro autobusem tzv. čabajkou neboli harmonikou a na památku si odnesete medaili vyraženou speciálně jen pro tento den. Děti určitě vezměte s sebou! Pro ně je uzpůsobena rodinná trasa s odměnou na konci.

Program (změna vyhrazena): 
9:00 – 16:30 Rodinná poznávací trasa
10.00 – 11.00 Komentovaná procházka po umění
9:00 – 17:00 (pokud není uvedeno jinak) Otevření památek pro veřejnost
1. Kostel sv. Anny, Kostelní ulice
2. Dům Jany a Josefa V. Scheybalových, Kostelní ulice
3. Městská knihovna, Dolní náměstí
4. Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, hlavní budova, ulice U Muzea
5. Nová radnice, Mírové náměstí
6. Střední uměleckoprůmyslová škola, Horní náměstí
7. Kostel Dr. Farského, náměstí Dr. Farského
8. Městské divadlo, Liberecká ulice
9. Galerie N, Jehlářská 14 (u divadla)
10. Kaplička sv. Anny, ulice Palackého
11. Kostel Povýšení sv. Kříže, nám. B. Němcové
12. Dům česko-německého porozumění, ulice Československé armády
13. Sokolovna, Tyršovy sady
14. Kantorova vila, ulice Palackého
15. Státní okresní archiv Jablonec nad Nisou, Turnovská ulice

Podrobnější informace ZDE.

 

STUDUJ NA KDE! 

Stále nevíš, kde chceš studovat? Nejvyšší čas přihlásit se k nám do Liberce na bakalářský program Návrhářství. Pořádáme 2. kolo přijímacího řízení. Čas stále máš, ale nenech nic náhodě! Pošli nám své portfolio do 31. července - ale pozor, nezapomeň si nejdřív podat přihlášku.

PŘIHLÁSIT SE

 

ISPO ACADEMY MASTERCLASS 2020

           

Tři naše studentky Jana Kroulíková, Emma Fačkovcoká a Iveta Balgová se zúčastnily na mezinárodním designérském workshopu ISPO Academy Masterclass 2020 pro vybrané vysoké školy.

Tématem letošního ročníku akademie "Create a Picture of the Future Sport".

Studenti pracovali v týmech. Jak sama Jana říká, "možnost zúčastnit se Masterclass, byla to pro mě obohacující zkušenost."

ODKAZ

 

VÝSTAVA REMINISCENCE POKRAČUJE!

Také dveře naší galerie jsme museli na nějaký čas zavřít. Od minulého týdne opět fungujeme a srdečně se na Vás těšíme. Můžete u nás navšívit prodlouženou výstavu polských výtvarníků z Łodže REMINISCENCE.

Otevřeno:
pondělí-pátek
13:00-17:00
vstup zdarma

 

MERCEDEZ-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2020

Technická univerzita v Liberci Fakulta textilní Katedra designu Vás zve na módní přehlídku studentů Návrhářství na Mercedes-Benz Prague Fashion Week FW20 do areálu kláštera sv. Gabriela v Holečkově ulici na pražském Smíchově.

módní přehlídka TUL v neděli 15. března 2020 od 13:00
MERCEDES-BENZ STAGE, KLÁŠTER SV. GABRIELA, HOLEČKOVA 10, PRAHA 5
vstup přes hlavní vchod z Holečkovi ulice

KOUPIT VSTUPENKY

Módní přehlídka je sestavena ze semestrálních a bakalářských prací studentů 2. a 3. ročníku Katedry designu se specializací Návrhářství oděvu a šperku z Fakulty textilní, Technické univerzity v Liberci. Vybrané oděvy jsou artefakty z textilní tvorby a oděvů reflektují subjektivní vyjádření stanoveného tématu. Na přehlídce se představí kolekce sestavená z oděvů realizovaných v technice pletení a digitální tisk. Vše doplnění šperky především z kovu, ale i ze skleněných korálků, kostí, PVC a plexiskla zaměřené na možnosti vzájemného dialogu materiálů.

 

TEXTIL A ODĚV Z KDE - SEMESTRÁLNÍ PRÁCE

Vernisáž s módní přehlídkou zahájí Mgr. Oldřich Palata v Galerii N v Jablonci nad Nisou v úterý 21. ledna 2020 v 17 hodin. Výstava potrvá do pátku 21. února 2020.

Semestrální práce studentů Návrhářství skla a šperku budou během vernisáže vystaveny v ateliéru nad galerií.

 

TĚKÁNÍ - BarborA MiedzińskÁ

Vernisáž začne v úterý 28. 1. 2020 v 18:30 hodin. Výstava potrvá do pátku 28. 2. 2020.

TĚKÁNÍ neboli PŘELÉTÁNÍ

"Výstava mé bakalářské práce představuje kompaktní prostor, ve kterém se vznáší, pohybují či jen tak spočívají samostatné textilní objekty. Žijí ve společné symbióze a jejich organičnost by měla v pozorovateli vyvolávat pocity či emoce vycházející z podvědomí a asociací daného jedince.

Asociace má každý jednotlivec rozdílné, tudíž by na každý objekt měl reagovat odlišně, nebo vůbec. Kde má představa zanikla a vzniklo tak dílo, tam také nová myšlenka vzniká a rozvíjí se. Prostor, objekty a lidé v něm by se tak měli stát vzájemně nepostradatelné a vytvořit tak propojenou entitu.

Imaginace a její hranice mě vždy fascinovaly. Kde vlastně idea vzniká a zaniká? Jak jednoduše se transformuje? Nemá tak žádné hranice?"

 

BOLZANOVA 7 

Výstava bude zahájena vernisáží v Galerii N v Jablonci nad Nisou v úterý 10. prosince 2019
v 17 hodin do Galerie N v Jablonci nad Nisou. Výstava potrvá do pátku 17. ledna 2020.

LUNA -  Aneta Skoupá a Amálie Švorcová

Výstava bude zahájena vernisáží v Galerii N v Jablonci nad Nisou v úterý 3. prosince 2019
v 17 hodin v G3P.

 

NAD NISOU -  Zdena Šafka Řeháková.

Výstava bude zahájena vernisáží v Galerii N v Jablonci nad Nisou v úterý 5. listopadu 2019
v 17 hodin. Výstava potrvá do pátku 6. prosince 2019.

 

MASTER OF CRYSTAL 2019

17. října proběhlo vyhlášení soutěže MASTER OF CRYSTAL 2019 na téma "THATS ME". Letošní rok byl pro naši katedru velmi úspěšný. Naše studentka Klára Pytelková se svým návrhem získala cenu sklářské společnosti a bývalý student Martin Grosman získal hlavní cenu Mistr křišťálu 2019. Oběma gratulujeme a děkujeme.

VÝHLÁŠENÍ SOUTĚŽE

 Vítězný návrh od Kláry Pytelkové.

 

Natálie Bozděchová a Barbora Tydlitátová

Vernisáž bude zahájena v úterý 22. 10. 2019 v 17:00. Výstava potrvá do 25. 11. 2019 v prostorách univerzitní galerie G3P. 

Foto: Lenka Glisníková

 

Katedra designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci Vás srdečně zve na výstavu eXistenc u příležitosti 10. výročí založení Ateliéru produktového designu na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Železném Brodě.

Těšíme se na Vás na vernisáži v úterý 1. 10. 2019 v 17 hodin.
Výstava potrvá do 31. 10. 2019. 

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na výstavu No né příroda do výstavního prostoru G3P.

Těšíme se na Vás na vernisáži v úterý 13. 11. v 17 hodin.
Výstava potrvá do 07. 12. 2018.

 

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na výstavu RELATIVNÍ HRANICE/SPIRIT sklářských výtvarnic Ivy Kolorenčové, Lady Semecké, Markéty Váradiové.

Těšíme se na Vás na vernisáži výjímečně ve čtvrtek 8. 11. v 17 hodin.
Výstava potrvá do 23. 11. 2018

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na vernisáž výstavy Co nevidět, která proběhne 23. 10. 2018 od 17:00 v novém výstavním prostoru G3P.
Výstava Co nevidět představí výběr z prací dvou studentek Katedry designu (zaměření Návrhářství skla a šperku) Anny Šmejcové a Alžběty Skalické.
Těšíme se na Vaší návštěvu.

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na výstavu 120 LET MORAVSKÉ GOBELÍNOVÉ MANUFAKTURY do Galerie N. Vernisáž výstavy proběhne v úterý 9. 10. 2018 od 17 hodin.

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na zahájení činnosti nového výstavního prostoru Galerie Třetí patro. Vernisáž první výstavy s názvem NECRONATURA proběhne v úterý 2. 10. 2018 od 17 hodin.

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na výstavu Emilie Frydecké do Galerie N.

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci má svůj oficiální facebookový profil, který můžete navštívit na této adrese:

https://www.facebook.com/Katedra-designu-FT-TUL-665085687174848/?modal=admin_todo_tour

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na výstavu Setkání v krajině do Galerie N.

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na výstavu semestrálních prací studentů zaměření Návrhářství skla a šperku do Galerie N.

V univerzitním časopisu T-uni vyšla krátká reportáž z vernisáže výstavy BAKALAUREÁTY 2018.

 http://tuni.tul.cz/rubriky/kultura/id:94714

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na výstavu BAKALAUREÁTY 2018.

 

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na výstavu GENERACE do Galerie N.

 

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na výstavu HZA BAŽANT / NUSLE do Galerie N.

 

Článek o výstavě semestrálních prací v Jabloneckém měsíčníku.
"Módní styl budoucí generace nebude nuda"

 

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na výstavu semestrálních prací oboru Textilní a oděvní návrhářství – TEXTIL & ODĚV do Galerie N.

 

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na výstavu ZAOSTŘENO.2 / VLADIMÍR KOMŇACKÝ – ŠPERKY, TOMÁŠ PLESL – OBRAZY do Galerie N.

    

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na výstavu ZÓNA BEZ HRANIC – Česko-slovenský autorský šperk do Galerie N.

články o výstavě:
tuni.tul.cz
www.designcabinet.cz
www.materialtimes.com

Děkujeme sponzorům Advantage, Telmo a 3Dstyl, a dalším sponzorům.

  

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na Designblok 17! 

Již dnes se na vás těšíme. Katedra designu slaví 25 let od svého vzniku.

 

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na výstavu Svatoslava Krotkého do Galerie N.

články o výstavě:
tuni.tul.cz
www.materialtimes.com

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na výstavu na Pražský hrad

články o výstavě:
www.materialtimes.com
tuni.tul.cz

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na Fashion show

tuni.tul.cz

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve na výstavu semestrálních prací do Galerie N.

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve do Severočeského muzea v Liberci na výstavu bakalářských prací. 

                                                                    

Článek na T-UNI o absolventské výstavě oboru Textilní a oděvní návrhářství - zaměření textil/ oděv, kterou můžete stále navštívit do 21.4.2017 v Galerii N v Jablonci nad Nisou.                                                                                                                                                                                         http://tuni.tul.cz/rubriky/udalosti/id:86315/s-absolventy-oslavila-katedra-designu-svych-25-let

25. VÝROČÍ KATEDRY DESIGNU - co připravujeme během roku 2017

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve do Galerie N na VÝSTAVU ABSOLVENTŮ 

Katedra designu FT Technické univerzity v Liberci Vás zve do Galerie N na VÝSTAVU ABSOLVENTŮ 

Úspěch našich pedagogů na veletrhu Internationale Handswerkmesse v Mnichově

http://tuni.tul.cz/rubriky/kultura/id:85909/v-mnichove-se-predstavuji-nasi-designeri-mame-jednu-zlatou