Mercedes-Benz Prague Fashion Week SS24

KATEDRA DESIGNU
&
MBPFW SS24
Katedra designu FT TUL má opět tu čest účastnit se módní přehlídkou
na Mercedes-Benz Prague Fashion Week SS24.

Kdy: 3. září 2023 od 17 hodin
Kde: Historická Holešovická elektrárna, Partyzánská 1/7, Praha 7

Kolekce vybraných studentských prací prezentuje bakalářský studijní program Návrhářství (zaměření Návrhářství skla a šperku a Návrhářství textilu a oděvu) a nově také magisterský studijní program Design - textil, oděv, sklo, šperk.

Hlavní otázkou a inspirací projektů studentů při navrhování oděvů bylo inovativní pojetí siluety oděvu k proporci lidského těla, implementace nových technologií 3D tisku do oděvního designu, udržitelnost a principy ZERO WASTE designu, práce Anny Střídové, Anny Zvědělíkové a Lei Hartmannové. Široké veřejnosti ukážeme experimentálně zpracované textilní materiály v oděvech z magisterské diplomové práce Nikoly Márové. Z bakalářských oděvních kolekcí jsme vybrali strukturované strojní autorské pleteniny Nikoly Eichnerové a multimediální projekt Veroniky Šiškové Psychedelický rock a 60. léta v liquid light show. Studentka Kateřina Klozová realizovala oděvní kolekci potisky a šperky z kohoutího peří. Tkaniny s potisky realizujeme v univerzitních dílnách. V zaměření Návrhářství textilu a oděvu vznikaly práce pod vedením doc. Svatoslava Krotkého akad.mal., Mgr.art. Zuzany Veselé a Bc. Ondřeje Ludína a za podpory všech členů Katedry designu. Vybrané oděvy budou doplněni o šperky od studentů naší katedry ze zaměření Návrhářství skla a šperku nebo Design šperku. Autorky šperků: Karla Mašková, Nella Meresova, Anna Hornová, Klára Hoffmannová, Daniela Dolejší, Silvie Šrámová, Linh Khanh Phamová, Maja Pacherová, Michaela Soukupová, Vendula Štanclová, Hana Kužniarová, Barbora Šulcová a Olga Kirsanova.

Koupit vstupenky

18. 8. 2023