Přihlásit
Příjímací řízení Virtualni prohlídka Fakulta textilní TUL Vozíme vědu na Harvard, Módu do Paříže Erasmus + Amanach FT TUL 2020

Galerie N výstava "Šperk a sklo" a "Textilní a oděvní návrhářství"

Katedra designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci Vás srdečně zve na výstavu
závěrečných semestrálních studentských prací Katedry designu se zaměřením Šperk a sklo a Textilní a oděvní návrhářství.

Těšíme se na Vás na vernisáži s módní přehlídkou v úterý 28. 5. 2019 v 17 hodin.
Výstava potrvá do 28. 6. 2019 v prostorách Galerie N v Jablonci nad Nisou.

Semestrální práce studentů se zaměřením Textilní a oděvní návrhářství budou vystaveny
od 28. května do 31. května 2019 v učebnách Fakulty textilní v budově B v Liberci.

Výstava aktuálních studentských prací, vytvořených v ateliérech šperku a skla na detašovaném pracovišti Katedry designu, FT TUL v Jablonci nad Nisou. Na vernisáži budou prezentovány práce letního, ale i zimního semestru 2019, které doprovodí studenti zaměření Textilní a oděvní návrhářství módní přehlídkou opět  semestrálních prací. Výstava bude prezentovat šperky a skleněné objekty prvního, druhého i třetího ročníku, z nichž některé jsou přihlášeny do soutěže Master of Crystal, každoročně vyhlašované a.s. Preciosa. Letošní  téma je „That is me“. Studenti využili zajímavé materiály a kombinace napříč rozmanitými technologiemi. Šperky vyrobené například z vatelínu, polypropylenu, dutinek, žíní, alobalu, stavební pěny, recyklovaných nevyužitých kovových polotovarů nebo balotiny. Skleněné objekty lehané, tavené, řezané, recyklované. 

Galerie N je univerzitním výstavním prostorem Katedry designu Fakulty textilní na Technické univerzitě v Liberci. Programem galerie je prezentace studentů, pedagogů z Katedry designu a dalších vysokých škol a výtvarníků z mnoha uměleckých oblastí. Věříme, že Galerie N má potenciál prohloubit dialog mezi studenty a profesionálními výtvarníky a také navázat kontakt s prostředím města Jablonce i mimo uzavřený svět univerzitního kampusu.

Galerie N
Jehlářská 14/520
466 01 Jablonec nad Nisou
vstup zdarma
út - pá | 13.00 - 17.00


23. 5. 2019