Přihlásit
Fakulta textilní TUL 03 Erasmus + Vozíme vědu na Harvard, Módu do Paříže

Galerie G3P výstava

Zveme Vás na vernisáž výstavy Natálie Bozděchové a Barbory Tydlitátové. Vernisáž proběhne v úterý 22. října 2019 v 17:00 v G3P. Výstava potrvá do 25. listopadu 2019.

„Říkají si pazdráti. Český výkladový slovník slovo „pazdrát,“ když pomineme chříčské pivo Pazdrát, český 11° spodně kvašený světlý ležák výrazné hořkosti, charakterizuje jako „nezdvořáka, nevychovance a vůbec neslušného člověka“. Čertví proč si tyto mladé výtvarnice zvolily pro svou internetovou identitu toto lehce brutální a zároveň směšné slovo, možná proto, aby křehkost a eleganci svých děl vypovídajících o jemné tvůrčí mysli odkázaly do patřičných mezí a vrátily je do reálného světa, což je výjimečný příklad zdravého odstupu a náhledu na místo umění v něm.

A ještě další výklad, který mě napadl, byl kořen slova „drát,“ ale řekla jsem si – je to moc na ráně, tak to asi nebude, nicméně je to skutečně tak. Barbora to uvedla na správnou míru: „Pazdráte nás často oslovuje už od studií jeden z našich dobrých učitelů a přátel, starý to cynik... Dále je v něm obsaženo slovo drát – jedna ze základních stavebních jednotek šperku. A zároveň ho symbolicky používáme jako lomítko mezi námi dvěma, na vizitkách, na webu, v mailu a podobně, jako rovinu dělící na dvě půlky.“

Marie Kohoutová, 13. 8. 2018, www.materialtimes.com

Sklo – šperk – jablonec – praha – brod – huť – zábava – legrace – myš - lenka – na míru – lidem - spolu - práce.

To jsou pojítka, která nás dovedla sem do G3P. Vážíme si možnosti vystavit zde výsledky našeho experimentování a trénování na sklářské huti. A nakonec posolit společnou seancí – instalací – překvapením.

- - - www.pazdrati.cz - - -

22. 10. 2019 - 25. 11. 2019
pondělí - pátek
8:00 - 18:00
vstup zdarma

Technická univerzita v Liberci
Fakulta textilní
Děkanát FT TUL - budova B, třetí patro (G3P)
Čížkova 3
460 01 Liberec


17. 10. 2019