Přihlásit
Erasmus + Vozíme vědu na Harvard, Módu do Paříže Amanach FT TUL 2020 Virtualni prohlídka Fakulta textilní TUL Praxe Příjímací řízení Přijímací řízení druhé kolo 2023 svoc 2023

Visegrádský stipendijní program přijímá nové přihlášky

Visegrádský stipendijní program je akademický program propojující studenty a výzkumníky a veřejné i soukromé vysoké školy a univerzity v regionu V4 (Česká republika, Maďarsko, Polsko, Slovenko), ale také na západním Balkáně (Albánie, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Kosovo, Severní Makedonie a Srbsko) a v zemích Východního partnerství (Arménia, Ázerbájdžán, Bělorusko, Gruzie, Moldavsko a Ukrajina).

Občané těchto 16 zemí se mohou hlásit o stipendijní podporu v délce 1 až 4 semestrů, a to na magisterském a pomagisterstkém (doktorském či postdoc) stupni na všech akreditovaných oborech na vysokých školách, univerzitách či ústavech akademií věd. Občané zemí V4 mohou rovněž požádat o podporu v bakalářském studiu na univerzitě v jiné zemi V4.

 

Finanční podpora je poskytována jak vyjíždějícím studentům (ve výši 2.500 €/semestr), tak i jejich přijímajícím školám (1.500 €/semestr).

 

Uzávěrka elektronické přihlášky: 15. březen 2022 Další informace a odkazy: http://visegrad.study/

 


2. 2. 2022