Výstava "OTEVŘENO"

Katedra designu (KDE) Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci
Vás srdečně zve na výstavu OTEVŘENO

Výstava proběhne od 9. listopadu do 2. prosince 2022
v prostorách univerzitní Galerie N v Jablonci nad Nisou.

Srdečně jste zváni na slavnostní zahájení výstavy,
které se uskuteční v úterý 8. listopadu 2022 od 17 hodin.

V roce 2022 si připomíná Fakulta textilní Technické univerzity v Liberci 30. výročí zahájení bakalářského studijního programu Návrhářství. Pod titulkem 30 let DESIGNU na Fakultě textilní se 14. října 2022 uskutečnilo setkání současných i bývalých pracovníků Katedry designu a absolventů studia v prostorách Technické univerzity v Liberci. „Součástí bohaté historie studia designu je i 20. výročí studijní specializace Návrhářství skla a šperku a současně otevření provozu univerzitní Galerie N v prostorách katedry v Jablonci nad Nisou,“ řekla proděkanka pro vědu, výzkum a vnější vztahy Jana Drašarová.

20 let života Galerie N a Katedry designu TUL v jablonecké budově oslavíme samostatnou výstavou OTEVŘENO, která představí aktuální autorskou tvorbu současných pedagogů. „Vystavovat bude 17 pedagogů, kteří ve vzájemné symbióze představí svou aktuální výtvarnou tvorbu prostřednictvím interiérového a oděvního textilu, skleněných plastik, svítidel, grafik, šperků, stolních objekt, nebo také instalací site-specific,“ sdělila kurátorka výstavy Kateřina Nora Nováková.

Mezi vystavujícími autory uvidíme práce mnoha výtvarníků:
Miroslava Focke, Martin Hlubuček, Zuzana Kadlecová, Svatoslav Krotký, Eliška Látalová, Ondřej Ludín, Jakub Neufuss, Aleš Novák, Jana Pimková, Martin J. Pouzar, Václav Řezáč, Denisa Smetanová, Marcela Kindl Steffanová, Jana Válková Střílková, Ludmila Šikolová, Zuzana Veselá a Petra Vlachynská.

Technická univerzita v Liberci - Fakulta textilní
Katedra designu, Studentská 1402/2, 461 17, Liberec 1