Uspěch studentky Anežky Kotkové

Naše talentovaná absolventka oboru Návrhářství, Anežka Kotková, si zaslouží velkou gratulaci! S její bakalářskou prací "Vlnění," kde se věnuje využití odpadní ovčí vlny v oděvní kolekci, získala následující prestižní ocenění: NÁRODNÍ CENU ZA DOBRÝ STUDENTSKÝ DESIGN 2023 od Design Cabinet CZ DESIGN FOR SUSTAINABILITY od Ústavu udržitelnosti a produktové ekologie VŠCHT PRAHA CENU DĚKANA FAKULTY DESIGNU A UMĚNÍ LADISLAVA SUTNARA ZČU v Plzni.

Anežka si rovněž odnesla poukaz na Artcamp 2024, což je kurz v rámci mezinárodní letní školy umění. Její práce se zaměřuje na inovativní zpracování ovčí vlny jako lokálního odpadního materiálu. Výsledkem je úžasná oděvní kolekce, vytvořená s využitím autorské netkané textilie a autorské pleteniny.
Celá Katedra designu FT TUL je pyšná na Anežku! Na realizaci její kolekce se podíleli odborníci z Katedra technologií a struktur FT TUL a Katedra netkaných textilií a nanovlákenných materiálů TUL.
Děkujeme všem za podporu a společně slavíme tento výjimečný úspěch!
Zdroj fotografií: bakalářská práce autorky

12. 12. 2023