Výstava "SEMESTRÁLKY 2024"

Katedra designu (KDE) Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci  Vás srdečně zve na SEMESTRÁLKY 2024, výstavu semestrálních prací studentů magisterského studijního programu Design - textil, oděv, sklo, šperk.

Místo konání: Galerie N v Jablonci nad Nisou, Jehlářská 14/520
Vernisáž výstavy: úterý 23. 1. 2024 v 17:00
Termín výstavy: 24. 1. 2024 - 16. 2. 2024
Otevírací doba Galerie N: po - pá, 13:00 - 17:00 (vstup volný)

Pod výtvarným vedením pedagogů Katedry designu doc. ak. mal. Svatoslava Krotkého, doc. M.A. Ludmily Šikolové, MgA. Martina Hlubučka, Mgr.art. Zuzany Veselé a za podpory všech členů katedry studenti vytvořili pestrou škálu projektů, které předvádějí jejich talent a inovace.

ATELIÉR TEXTILU
V Ateliéru textilu se studenti pustili do volných úkolů, využívajících textilní materiály k tvorbě uměleckých artefaktů a prostorových kompozic. Práce v tomto ateliéru demonstrují všestrannost a tvůrčí potenciál textilních materiálů nad rámec běžných aplikací. Studenti se ponořili do experimentálních technik, mísili tradiční řemeslo se současnými přístupy, aby posunuli textilní médium do nových dimenzí.

ATELIÉR ODĚVU
Základem semestrálních projektů studentů Ateliéru oděvu je pečlivé zaměření na hledání inovativních řešení a tvarosloví siluet oděvů, které reagují na tvary a reflektují proporce lidského těla. Studenti využívají tradiční řemeslné zpracování v důmyslném moderním pojetí designu a výroby oděvů.  V mnohých projektech se odráží vlastní osobní téma, které studenty aktuálně zajímá. Zkoumají témata udržitelnosti a principy bezodpadového designu.

ATELIÉR SKLA
Pro Ateliér skla se studenti ponořili do tvorby vlastních uměleckých projektů a posouvali hranice abstraktního umění realizací skleněných plastik. S neomezenou kreativitou se studenti pustili do neprobádaných území a využívají poddajnost a průsvitnost skla, aby uvedli své vize do života. Realizace ukazují schopnost studentů posouvat hranice tvůrčí invence a zároveň vzdávat hold bohaté tradici sklářského řemesla. V konečném důsledku je Ateliér skla důkazem nadčasové přitažlivosti skla jako média uměleckého objevování a bezmezné kreativity.

ATELIÉR ŠPERKU
Na výstavě za Ateliér šperku studenti prezentují unikátní umělecké projekty, které předvádějí skrze nekonvenční přístupy k autorskému šperku. Návštěvníci výstavy uvidí odvážné experimenty studentů s formou i funkcí, rozmanitost použitých materiálů, zkoumání netradičních forem a začleňování inovativních technik.

Návštěvníci mohou očekávat, že budou svědky řady zajímavých projektů, které nejen předvádějí technické dovednosti, ale také ztělesňují jedinečné pohledy a kreativní hlasy studentů. Tato výstava slouží jako platforma k oslavě úspěchů studentů magisterského studia a nabízí pohled do budoucnosti inovací designu. Technická univerzita v Liberci zve veřejnost, aby se k nám připojila na slavnostní zahájení v úterý 23. ledna 2024 v 17:00 v Galerii N v Jablonci nad Nisou a prozkoumala rozmanitá a strhující díla vystavená do 16. února 2024.

Technická univerzita v Liberci | Fakulta textilní | Katedra designu
Studentská 1402/2, 461 17, Liberec 1