Přihlásit
Příjímací řízení Virtualni prohlídka Fakulta textilní TUL Vozíme vědu na Harvard, Módu do Paříže Erasmus + Amanach FT TUL 2020 svoc

Výstava "DIPLOMKY & SEMESTRÁLKY 2023/2024"

Katedra designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci Vás srdečně zve na cyklus výstav DIPLOMKY A SEMESTRÁLKY 2023/2024.

V průběhu května a června pro Vás budeme prezentovat hned několik výstav a otevřeme opět naše ateliéry veřejnosti. Na výstavách Vám ukážeme realizace studentských semestrálních projektů, bakalářských a magisterských diplomek. Uměním, designem a užitou technologií se zaplní budova B Fakulty textilní v Liberci, ale také budova N a Galerie N v Jablonci nad Nisou. A kdo si chce užít design a umění naživo, ať přijde na naše vernisáže, kde bude v rámci výstavy magisterských diplomek i módní přehlídka.

Program:
22. 5. - 31. 5. 2024
Bakalářské diplomky
Vernisáž 21. 5. 2024 od 17:00, Galerie N, Jablonec nad Nisou

8. 6. - 14. 6. 2024
Magisterské diplomky
Vernisáž s módní přehlídkou 6. 6. 2024 od 17:00, Galerie N, Jablonec nad Nisou
7. 6. 2024 bude Galerie N pro veřejnost uzavřena.

12. 6. - 14. 6. 2024, 10:00 - 15:00, ateliéry a kreslírna, budova B, Liberec
Otevřené ateliéry - Textil a oděv
20. 6. - 27. 6. 2024, 13:00-17:00, budova N, Jablonec nad Nisou
Otevřené ateliéry - Sklo a šperk

20. 6. - 27. 6. 2024
Magisterské semestrálky
Vernisáž 19. 6. 2024 od 17:00, Galerie N, Jablonec nad Nisou

 
Pod výtvarným vedením pedagogů Katedry designu a za podpory všech členů katedry studenti vytvořili pestrou škálu projektů, které předvádějí jejich talent a inovace. Výstavy diplomek, semestrálek a otevřené ateliéry tak umožní nadšencům umění i široké veřejnosti být svědky vyvrcholení tvůrčího snažení studentů naší katedry. Na obou budovách budou zpřístupněny ateliéry a kreslírny pouze ve vyhrazené časy nebo po předchozí domluvě s dozorem výstavy. Galerie N bude přístupná dle svého rozvrhu.
Budeme rádi, pokud se k nám připojíte a podpoříte naše nadané studenty v jejich uměleckém a profesním růstu. Těšíme se na Vaši návštěvu a společné sdílení radosti z našich talentovaných studentů.
 
Bakalářské diplomky
Prezentace závěrečných prací studentů bakalářského studia Návrhářství, specializací Návrhářství textilu a oděvu, Návrhářství skla a šperku a Textilní technologie a vzorování. Budova N, a nejen Galerie, se oživí začínající mladou studentskou tvorbou oděvních kolekcí, výtvarně zpracovaných a vzorovaných plošných textilií, kolekcí skleněných objektů a současných šperků. Práce jsou vedeny pedagogy Katedry designu i dalších kateder Fakulty textilní.

Seznam vystavujících:  
Textil a oděv - Štěpán Dittrt, Štěpán Folget, Lea Hartmannová, Aigerimanel Khudaibergenova, Agáta Nosálová, Alis Polena, Diana Tudosiciuc        
Textilní technologie a vzorování - Ivana Bílá, Barbora Čejchanová, Barbora Hanušová, Barbora Janotová, Barbora Kolesárová, Aneta Kouřilová, Viktória Maďarová, Barbora Marešová, Adéla Marklová, Vanda Môcová, Julie Műllerová, Andrea Požárková, Anežka Šamajová, Kristýna Vaňková, Eliška Vydrová, Kristýna Střebovská      
Sklo a šperk - Natálie Kubíková, Hana Kužniarová, Michaela Lehotová
 
Magisterské diplomky
Prezentace závěrečných prací studentů navazujícího magisterského programu Design - textil, oděv, sklo, šperk. Kreativní, inovativní a odvážná designérská tvorba ateliéru oděvu, vedeného Mg.art. Zuzanou Veselou, ateliéru textilu, vedeného doc. Svatoslavem Krotkým, ak.mal. a ateliéru šperku, vedeného doc. M.A. Ludmilou Šikolovou.

Součástí vernisáže bude módní přehlídka.

Seznam vystavujících autorů a jejich ateliérů:
Bc. Kateřina Klozová - ateliér oděvu, Bc. Johana Petráčková - ateliér oděvu, Bc. Anna Střídová DiS. - ateliér oděvu, Bc. Jana Šimánková - ateliér textilu, Bc. Denisa Marková - ateliér šperku, Bc. Barbora Tydlitátová - ateliér šperku, Bc. Laura Vlčková - ateliér oděvu
 
Otevřené ateliéry
Prezentace semestrálních prací studentů bakalářského studia Návrhářství, specializací Návrhářství textilu a oděvu a Návrhářství skla a šperku pod mottem „Otevřené ateliéry“. Realizované práce, které začínají výtvarnými návrhy, pokračují výběrem materiálu a technologie a končí prezentací, představují začátky autorské tvorby.
 

Magisterské semestrálky
Prezentace semestrálních prací studentů navazujícího magisterského studia Design - textil, oděv, sklo, šperk vedené Mg.art. Zuzanou Veselou, doc. Svatoslavem Krotkým, ak.mal., doc. M.A. Ludmilou Šikolovou a MgA. Martinem Hlubučkem. Dílčí výtvarné kroky ke splnění autorské vize na závěr studia.

Seznam vystavujících:
Nikolas Belda, Vojtěch Borsík, Nikola Eichnerová, Anna Hanušová, Anežka Kotková, Markéta Kožená, Natalie Lubiková, Nella Meresová, Monika Nováčková, Eliška Sapáková, Anežka Stupková, Kateřina Svoboda, Anna Šebíková, Veronika Šišková, Alžběta Vocelová, Leona Marie Špačková, Josefína Váchová

Technická univerzita v Liberci | Fakulta textilní | Katedra designu
Studentská 1402/2, 461 17, Liberec 1
Telefon: +420 485 353 940
E-mail: renata.storova@tul.cz

Univerzitní Galerie N
Jehlářská 14, 466 01, Jablonec nad Nisou
Telefon: +420 485 354 474
E-mail: galerie.n@tul.cz


13. 5. 2024