Přihlásit
Fakulta textilní KDE Fakulta tetilní KHT Fakulta textilní KMI Fakulta textilní KNT Fakulta textilní KOD Fakulta textilní KTT

Laboratoř čistých prostor | Ft.Tul.cz

Laboratoř čistých prostor
Laboratoř čistých prostor je zaměřena na vývoj a výrobu nanovlákenných materiálů pro tkáňové inženýrství. Pro tyto účely slouží unikátní zařízení, zvlákňovací linka Laboratorní Nanospider. Dále je zde možnost přípravy polymerních roztoků a finálního balení připravených materiálů. Laboratoř je klimatizována a splňuje vysokou třídu čistoty C, která je dostatečná pro výrobu vzorků pro další biologické testování.
 
Vybavení:
Laboratorní nanospider:
Laboratorní zařízení pro přípravu nanovláken je komerčně dodávané Libereckou firmou Elmarco má pracovní šíři 380mm. Zařízení je v klimatizované místnosti a je připojeno na klimatizační jednotku, která dokáže regulovat teplotu i vlhkost vstupního média. Současně je přístroj vybaven odtahem vzdušniny. Tento přístroje je primárně určen pro výrobu materiálů pro medicínské aplikace.
Směry výzkumu:
Vývoj a výzkum v oblasti bilogických materiálů pro tkáňové inženýrství. Výroba biokompatibilních a biodegradabilních polymerních nanovlákenných materiálů s řízeným uvolňováním léčiv.
Nabízíme: Externím institucím nebo fyzickým osobám možnosti testování a výroby nanovlákenných vrstev na stroji Nanospider.
Umístění: Budova E, suterén, -1.patro,
Kontakt:

RNDr. Jana Horáková Ph.D.

Mgr. Kateřina Strnadová

Ing. Markéta Klíčová

Ing. Šárka Hauzerová

Ing. Kristýna Havlíčková

   
Obrázky: