Přihlásit
Fakulta textilní KDE Fakulta tetilní KHT Fakulta textilní KMI Fakulta textilní KNT Fakulta textilní KOD Fakulta textilní KTT

Aktuality | Ft.Tul.cz

TUL ruší až do odvolání přímou výuku

V souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví vedení Technické univerzity v Liberci ruší veškerou přímou výuku. Svým pedagogům a dalším zaměstnancům umožní v maximální možné míře přejít do režimu práce z domu.

„Doporučujeme svým pedagogům, tam kde je to možné, aby vedli výuku formou online studia nebo zadávali studentům práci distanční formou po síti,“ říká rektor Miroslav Brzezina.
Zákaz přímé výuky platí do odvolání a vedení školy k němu přistoupilo poté, co ministerstvo zdravotnictví dnes dopoledne vydalo mimořádná opatření v souvislosti s šířením nákazy způsobené koronavirem.
„Zakazuje se s účinností ode dne 11. března 2020: osobní přítomnost studentů na studiu na vysoké škole […],“ píše se mimo jiné v ministerském mimořádném opatření.
O zákazu přímé výuky informuje TUL své studenty mailem v češtině i angličtině a na svých webových stránkách zde.
Univerzita zároveň vyzývá české studenty, aby se nezdržovali ani na studentských kolejích a jeli na dobu trvání zákazu domů. Zahraniční studenti se samozřejmě domů také mohou vydat, jen by měli uvážit, zda pro ně není bezpečnější z hlediska šíření nákazy koronavirem setrvat v České republice.

Kromě klasického přímého studia se na TUL ruší také například kurzy Univerzity třetího věku a také všechny akce s předpokládaným větším počtem účastníků, které se měly v následujících dnech a týdnech konat. Týká se to hokejového derby mezi TUL a UJEP. Zápas se měl hrát tuto středu večer v liberecké Home Credit Areně, organizátoři ho ruší a přesouvají termín předběžně na začátek příštího semestru. Ruší se tím i plánovaná odveta v Ústí nad Labem, která se měla hrát na konci tohoto března. Dále bude zrušen seminář s workshopy Den duševního zdraví na TUL, který chystala fakulta zdravotnických studií na 19. března, zrušeno bude i plánované divadelní představení v Divadle F. X. Šaldy, kterým si chtěla fakulta textilní 1. dubna připomenout 60leté výročí od svého založení, a další větší akce.

Aktualizované informace o opatřeních a nařízeních v souvislosti s COVID-19 najdete na webu školy.

 

KNT na FACEBOOKu
Pokud Vás zajímají novinky a informace o dění na katedře můžete navštívit stránky KNT FACEBOOK. Zde průběžně přidáváme všechny aktuality katedry.

 

Pro studenty - Jak psát BP a DP

Metodika zpracování bakalářských a diplomových prací -  

Dvacatero při dokončování bakalářské nebo diplomové práce -

 V průběhu dubna a května proběhl 10. ročník ocenění "Čestné uznání 2019", které každoročně vyhlašuje společnost Mensa ČR. Lidé mohou navrhovat osobnosti, které se zasloužili či stále zasluhují o intelektuální přínos a šíření dobrého jména ČR ve světě. Mezi nominovanými osobnostmi byli například prof. Otto Wichterle, MUDr. Bohdan Pomahač či moderátor Daniel Stach. Na výhru bylo Radou Mensy vybráno pět kandidátů, mezi kterými byl také prof. RNDr. Oldřich Jirsák, CSc. O výherci rozhodly hlasy členů Mensy ČR. Prof. Jirsák sice nezvítězil, ale přesto se jedná o velký úspěch, ke kterému mu velmi gratulujeme a držíme palce do budoucna.
Více informací najdete zde.

 

Jakub Erben přebírá ocenění za první místo v soutěži Prix International Théophile Legrand de l'Innovation Textile

Doktorand ing. Jakub Erben získal první místo v mezinárodní soutěži Prix International Théophile Legrand de l'Innovation Textile. V oceněné práci se zabýval vývojem nanovlákenného tkáňového nosiče, který by měl po osazení kmenovými buňkami simulovat funkci brzlíku. Při vývoji nosiče spolupracoval s New Yorským Sloanovým centrem pro výzkum rakoviny. Ačkoli není práce ještě zdaleka dokončena, výsledky jsou zatím více než přesvědčivé a umělý brzlík by mohl zásadním způsobem přispět k léčbě chorob spojených s poškozením imunitního systému.

 

Výzkumníci Katedry netkaných textilií publikovali ve spolupráci s pracovníky Univerzity Karlovy a Univerzity v Granadě článek Screening of extracton properties of nanofibres in a sequential injection analysis system using a 3D printed device.

 

Kolektiv tvořený výzkumníky z Fakulty textilní a Fakulty strojní publikoval článek Fabrication of dual-functional composite yarns with a nanofibrous envelope using high throughput AC needleless and collectorless electrospinning v prestižním časopise Scientific reports.
Celý článek naleznete zde:

 

 

KNT na konferenci ESB 2017 v Aténách
Doktorka Jana Horáková a doktorka Věra Jenčová reprezentují KNT, FT, TUL od 4. do 8.9.2017 na konferenci ESB 2017 (28th Annual Conference of the European Society for Biomaterials).
http://www.esb2017.org/

 

 

 Doktorandi KNT na konferenci v Edinburgu
Ing. Jana Hlavatá, Ing. Stanislav Nevyhoštěný a Ing. Radek Jirkovec představují výsledky svého výzkumu na 11th International Conference on Advanced Materials & Processing v deštivém Edinburgu ve Skotsku. Konference se koná od 7. do 8. září 2017

 

 Veletrh vědy a výzkumu v Praze