Přihlásit
Fakultní novinky
  • KOMBINOVANÁ FORMA studia probíhá nyní již pouze distančně !
  • Fakulta textilní otevírá první kolo přijímacího řízení pro akademický rok 2022/2023
  • Výstava "SEMESTRÁLKY 22"

Přehled všech novinek

Fakulta textilní KDE Fakulta tetilní KHT Fakulta textilní KMI Fakulta textilní KNT Fakulta textilní KOD Fakulta textilní KTT

Aktuality | Ft.Tul.cz

 

KNT na FACEBOOKu
Pokud Vás zajímají novinky a informace o dění na katedře můžete navštívit stránky KNT FACEBOOK. Zde průběžně přidáváme všechny aktuality katedry.

 

Pro studenty - Jak psát BP a DP

Metodika zpracování bakalářských a diplomových prací -  

Dvacatero při dokončování bakalářské nebo diplomové práce -

 

 V průběhu dubna a května proběhl 10. ročník ocenění "Čestné uznání 2019", které každoročně vyhlašuje společnost Mensa ČR. Lidé mohou navrhovat osobnosti, které se zasloužili či stále zasluhují o intelektuální přínos a šíření dobrého jména ČR ve světě. Mezi nominovanými osobnostmi byli například prof. Otto Wichterle, MUDr. Bohdan Pomahač či moderátor Daniel Stach. Na výhru bylo Radou Mensy vybráno pět kandidátů, mezi kterými byl také prof. RNDr. Oldřich Jirsák, CSc. O výherci rozhodly hlasy členů Mensy ČR. Prof. Jirsák sice nezvítězil, ale přesto se jedná o velký úspěch, ke kterému mu velmi gratulujeme a držíme palce do budoucna.
Více informací najdete zde.

 

Jakub Erben přebírá ocenění za první místo v soutěži Prix International Théophile Legrand de l'Innovation Textile

Doktorand ing. Jakub Erben získal první místo v mezinárodní soutěži Prix International Théophile Legrand de l'Innovation Textile. V oceněné práci se zabýval vývojem nanovlákenného tkáňového nosiče, který by měl po osazení kmenovými buňkami simulovat funkci brzlíku. Při vývoji nosiče spolupracoval s New Yorským Sloanovým centrem pro výzkum rakoviny. Ačkoli není práce ještě zdaleka dokončena, výsledky jsou zatím více než přesvědčivé a umělý brzlík by mohl zásadním způsobem přispět k léčbě chorob spojených s poškozením imunitního systému.

 

Výzkumníci Katedry netkaných textilií publikovali ve spolupráci s pracovníky Univerzity Karlovy a Univerzity v Granadě článek Screening of extracton properties of nanofibres in a sequential injection analysis system using a 3D printed device.

 

Kolektiv tvořený výzkumníky z Fakulty textilní a Fakulty strojní publikoval článek Fabrication of dual-functional composite yarns with a nanofibrous envelope using high throughput AC needleless and collectorless electrospinning v prestižním časopise Scientific reports.
Celý článek naleznete zde: