Fakulta textilní KDE Fakulta tetilní KHT Fakulta textilní KMI Fakulta textilní KNT Fakulta textilní KOD Fakulta textilní KTT

Aktuality | Ft.Tul.cz

KONZULTAČNÍ HODINY
Ve čtvrtek 6.12.2018 budou zrušeny konzultační hodiny Ing. Blaženy Musilové, Ph.D. z důvodu účasti na konferenci STRUTEX. Náhradní termín je možný dle domluvy.
DOKUMENTY PRO ODEVZDÁNÍ ZÁVĚREČNÝCH PRACÍ
VYPRACOVÁNÍ DP A BP
Zásady pro vypracování DP a BP naleznete zde
POČÍTAČOVÁ UČEBNA
Počítačová učebna je pro studenty volně přístupná v Po - Pá do 15:30 v době mimo výuku.
Po této hodině je přístup možný pouze po dohodě s vyučujícím.

EXKURZE ADIENT k.s.
Ve středu 23. 5. 2018 navštívili studenti a pedagogové katedry oděvnictví výrobní podnik Adient k.s. v České Lípě, který se specializuje na výrobu autopotahů. Technický ředitel Ing. Petr Koutský nás seznámil s historií, novými technologiemi a sortimentem podniku. Dále exkurze pokračovala ukázkou samotné výroby autopotahů různých světových značek. Studenti si prohlédli stříhárnu a šicí dílnu. Závěrem bychom vyzdvihli, že firma Adient měla celou akci perfektně připravenou a chtěli bychom tímto poděkovat vedení firmy i zaměstnancům, kteří se nám v podniku věnovali, za jejich čas a vlídné přijetí. Všem studentům i pedagogům se exkurze velmi líbila a určitě i přispěje k jejich odbornému profesnímu růstu.

PŘEDBĚŽNÁ ZADÁNÍ BAKALÁŘSKÝCH PRACÍ 2018/2019
Témata bakalářských prací jsou určena především pro studenty oboru Výroba oděvů a management obchodu s oděvy.
Oficiální zápis studentů na témata bakalářských prací na BP1 2018/2019 proběhne od 17.5.2018 (čtvrtek) přes elearning, kurz KOD/BP1 - Bakalářská práce (2017).
Zápis na témata bude možný přes elearning od 17.5.2018 od 20:00 hod do 29.6. 2018 do 23:55 hod.
Elearningový kurz je již aktivní k prohlížení témat BP.
Do kurzu jsou ručně zapsáni studenti 2. ročníku oboru VOMO s řádným zápisem ve stagu. V případě dalších studentů, oboru VOMU je nutné o zápis do kurzu požádat na email katarina.zelova@tul.cz.
Doporučujeme studentům zapsat se na téma nejpozději do 29. 6. 2018.
Nejpozději do 29. 6. 2018 se studenti dostaví na první konzultaci k vedoucímu BP.
Studenti, kteří se zapíší na téma, si musí zapsat předmět BP1 do zimního semestru 2018/2019.
Plánované odevzdání BP je 18. 4. 2019.

TÉMATA DIPLOMOVÝCH PRACÍ PRO ŠKOLNÍ ROK 2018/2019

VIDITELNĚ S TUL
Prezentace oděvů a oděvních doplňků zvyšujících bezpečnost silničního provozu měla úspěch.

STUDENTKY ÚSPĚŠNĚ ABSOLVOVALY ODĚVÁŘSKÉ PRAKTIKUM
Na KOD šijeme s radostí!
Pět studentek Fakulty textilní TUL se v únoru zúčastnilo prvního ročníku „Oděvářského praktika“ pořádaného katedrou oděvnictví. Pod vedením pedagogů Ing. Blaženy Musilové, Ph.D, Ing. Kataríny Zelové, Ph.D a Hanky Rulcové si studentky zhotovily vlastní střih na tričko. Tričko si vyrobily na speciálních šicích strojích, které má KOD na šicí dílně. Své povedené výrobky si ozdobily barevnou výšivkou s logem TUL. Některé z nich si v průběhu kurzu stihly zhotoviti další výrobek. Další kurz oděvářského praktika ve školním roce 2016/2017 je naplánován na konec letního semestru.

ÚSPĚŠNÉ ABSOLVENTKY KOD

FORMA KONTROLY PLNĚNÍ ZAPSANÝCH PŘEDMĚTŮ BP1 A BP2