Fakulta textilní KDE Fakulta tetilní KHT Fakulta textilní KMI Fakulta textilní KNT Fakulta textilní KOD Fakulta textilní KTT

Aktuality | Ft.Tul.cz

KONZULTAČNÍ HODINY
Dne 25. 3. 2019 se konzultační hodiny doc. Ing. Antonína Havelky, CSc. nekonají.

POČÍTAČOVÁ UČEBNA
Počítačová učebna je pro studenty volně přístupná v Po - Pá do 15:30 v době mimo výuku.
Po této hodině je přístup možný pouze po dohodě s vyučujícím.

EXKURZE ADIENT k.s.
Ve středu 23. 5. 2018 navštívili studenti a pedagogové katedry oděvnictví výrobní podnik Adient k.s. v České Lípě, který se specializuje na výrobu autopotahů. Technický ředitel Ing. Petr Koutský nás seznámil s historií, novými technologiemi a sortimentem podniku. Dále exkurze pokračovala ukázkou samotné výroby autopotahů různých světových značek. Studenti si prohlédli stříhárnu a šicí dílnu. Závěrem bychom vyzdvihli, že firma Adient měla celou akci perfektně připravenou a chtěli bychom tímto poděkovat vedení firmy i zaměstnancům, kteří se nám v podniku věnovali, za jejich čas a vlídné přijetí. Všem studentům i pedagogům se exkurze velmi líbila a určitě i přispěje k jejich odbornému profesnímu růstu.

VIDITELNĚ S TUL
Prezentace oděvů a oděvních doplňků zvyšujících bezpečnost silničního provozu měla úspěch.

STUDENTKY ÚSPĚŠNĚ ABSOLVOVALY ODĚVÁŘSKÉ PRAKTIKUM
Na KOD šijeme s radostí!
Pět studentek Fakulty textilní TUL se v únoru zúčastnilo prvního ročníku „Oděvářského praktika“ pořádaného katedrou oděvnictví. Pod vedením pedagogů Ing. Blaženy Musilové, Ph.D, Ing. Kataríny Zelové, Ph.D a Hanky Rulcové si studentky zhotovily vlastní střih na tričko. Tričko si vyrobily na speciálních šicích strojích, které má KOD na šicí dílně. Své povedené výrobky si ozdobily barevnou výšivkou s logem TUL. Některé z nich si v průběhu kurzu stihly zhotoviti další výrobek. Další kurz oděvářského praktika ve školním roce 2016/2017 je naplánován na konec letního semestru.

ÚSPĚŠNÉ ABSOLVENTKY KOD