Přihlásit

Jednodenní projektové dny / Ochutnejte textil na FT TUL: CELOROČNÍ

 

Jednodenní projektové dny nabízí v rámci celého školního roku využít příležitost v dopoledních aktivitách jednoho dne ochutnat textil na FT TUL. Na rozdíl od prázdninových projektových dnů, kde žáci pracují individuálně na tématech po dobu jednoho týdne. Základním posláním a cílem projektových dnů Ochutnejte textil na FT TUL je přiblížení a objasnění problematiky technických a oděvních textilních struktur žákům středních škol. V rámci projektových jednodenních aktivit žáci středních škol pracují s návrhem, konstrukcí, výrobou a strukturou příze, pleteniny a tkaniny.

Náplň: Cílem jednodenních projektových dnů je představení rozmanitosti technických a oděvních textilních struktur, které nás obklopují. Nahlédnutí pod pokličku vývoje a výzkumu textilních struktur aplikovatelných pro medicínské (syntetické cévní náhrady, obvazy), technické (letectví, automobilový průmysl, letectví, stavebnictví, apod.) i oděvní a bytové aplikace. V poloprovozních laboratořích si budou moct žáci vyzkoušet vytvořit 2D i 3D textilní struktury využitím moderních technologií tkaní a pletení, a následně v testační laboratoři provedou měření a analýzu vyrobených struktur.

Harmonogram: 8:30 - 12:00 prezentace tří celků: technologické laboratoře pletení, tkaní a testační laboratoře. Registrovaní žáci budou rozděleni do tří skupin. V rámci dopoledne budou pracovat na třech tématech. Každému tématu je vyčleněna hodina. Pro zvládnutí všech třech témat budou žáci rotovat v rámci laboratoří s průvodcem.

Motivace: Ptáte se, proč jít na jednodenní projektové aktivity Ochutnejte textil na FT TUL? Odpověď je jednoduchá, naleznete ji v motivaci popsané u projektových prázdninových dnů.

Registrace: Jednodenní projektové dny Ochutnejte textil na FT TUL jsou pro žáky středních škol ZDARMA. Pro zaregistrování termínu je nutné vyplnit krátký dotazník, včetně výběru termínu z nabídky termínů pro jednodenní projektové aktivity. Kapacita jednodenních projektových dnů vychází z počtu žáků jedné třídy, cca 30 žáků. V případě vyššího počtu je možná domluva.

Nabídka termínů jednodenních projektových dnů: 6.12.2023; 10.1.2024; 7.2.2024; 6.3.2024; 10.4.2024; 15.5.2024; 12.6.2024

 

ONLINE REGISTRACE TERMÍNU -
JEDNODENNÍ PROJEKTOVÉ DNY OCHUTNEJTE TEXTIL NA FT TUL

 Registrace termínu Vám bude potvrzena emailem.

Jednodenní projektové dny - fotodokumentace studentských aktivit